کد خبر: 1769134
نماینده سلماس:
تمرکزگرایی موجب توسعه نامتوازن شده است
عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: توسعه نامتوازن کنونی به دلیل عدم توجه به ظرفیت های استانها است و این مهم بر اثر تمرکزگرایی رخ داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از اروم‌نیوز، یعقوب رضازاده در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت تحقق تمرکززدایی در کشور، گفت: بدون شک اگر طرح آمایش سرزمین به درستی اجرایی شود، شاهد تمرکززدایی در بخش های مختلف خواهیم بود.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بدون شک می توان اذعان کرد توسعه نامتوازن به دلیل عدم توجه به ظرفیت های استانها است و این در حالیست که اگر مدیران استانی دارای اختیار در تصمیم گیری ها باشند، پیشرفت یکسان در سراسر کشور رخ می دهد.

وی ادامه داد: در واقع مدیران ستادی باید تصمیم گیری را بر عهده مدیران استانی بگذارند و نهایتا خودشان به نظارت بر عملکردها بپردازند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه تمرکززدایی سبب توسعه پایدار می شود، افزود: به عبارتی با تحقق این مهم از اتلاف منابع در کشور جلوگیری شده و توسعه سریع تر رخ می دهد.

رضازاده خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد با توجه به شرایط کنونی کشور، باید واگذاری اختیارات به مدیران استان ها در دولت سیزدهم در اولویت قرار بگیرد تا شاهد کاهش مشکلات و سرعت گرفتن در تصمیم گیری ها باشیم.

انتهای پیام/