کد خبر: 1769907
رئیس فراکسیون ورزش مجلس:
توسعه زیرساختی و کشف استعدادهای بومی ناجی ورزش است
رئیس فراکسیون ورزش مجلس گفت: شناسایی استعدادهای بومی ورزشی در مناطق مختلف و توسعه زیرساختی زمینه‌ساز پرورش قهرمانان و مدال‌آوران می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدمهدی فروردین در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: متاسفانه باید پذیرفت که زیرساخت‌ها و اعتبارات ورزشی به‌صورت عادلانه در نقاط مختلف کشور ایجاد و توزیع نشده است.

وی با اشاره به گستردگی محرومیت‌های ورزشی در برخی استان‌های کشور، گفت: بر این اساس یکی از مطالبات اصلی نمایندگان از وزیر ورزش آن است که با آمایش سرزمینی و توجه به استعدادهای بومی ورزشی نسبت به گسیل کردن اعتبارات و تجهیزات به همه مناطق اهتمام ورزد.
 
رئیس فراکسیون ورزش مجلس با تاکید بر ضرورت احصاء استعدادهای بومی در رشته‌های مختلف ورزشی، خاطرنشان کرد: با اقدامات کارشناسانه و شناسایی به‌هنگام استعدادها و رشد و پرورش آنان می‌توان مدال‌آوران بزرگی را پروراند.
 
فروردین توجه ویژه دولت و وزارتخانه به توسعه ورزش‌های همگانی را از دیگر الزامات مهم خواند و بیان داشت: ورزش همگانی را باید بیش و پیش از ورزش قهرمانی مهم دانست و نسبت به توسعه زیرساختی در آن جدی بود که این خود ضامن سلامت جسمی و روانی مردم است.
 
وی افزود: ورزش همگانی متولیان زیادی در کشور دارد که وزارت ورزش و جوانان در راس هرم باید به دنبال رفع موانع و گسترش زیرساخت‌ها در حوزه ورزش همگانی بوده و امکان دسترسی آسان و برابر همه مردم به امکانات و فضاهای ورزشی را فراهم کند.
 
رئیس فراکسیون ورزش مجلس بر ضرورت شناسایی استعدادهای ورزشی در سنین پایه تاکید و تصریح کرد: در سایه تعامل وزارت ورزش با آموزش و پرورش در حوزه استعدایابی و شناسایی توانمندی‌های ورزشی و البته با طی شدن صحیح فرآیند آموزش می‎توان به دنبال قهرمان‌پروری بود.
 
فروردین یادآور شد: شناسایی، هدایت و پرورش استعدادهای ورزشی کودکان و دانش‌آموزان آنان را در مسیر صحیح آموزش قرار داده و مستعد فعالیت حرفه‌ای در حوزه قهرمانی و درخشش ورزش کشور در سطوح منطقه‌ای و جهانی می‌شود.
 
انتهای پیام/*