کد خبر: 1770018
«شعر سایه در موسیقی ایرانی» به چاپ دوم رسید
«شعر سایه در موسیقی ایرانی» عنوان یکی از آثار پژوهشی حوزه موسیقی است که در قالب طرح پژوهشی «سایه و موسیقی» با تغییرات جدیدی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کتاب «شعر سایه در موسیقی ایرانی» نوشتۀ مهدی فیروزیان پس از گذشت دو سال از چاپ نخستِ آن، با تغییراتی به چاپ دوم رسید و توسط انتشارات «هنر موسیقی» در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

از ویژگی‌های این کتاب که توسط نشر «هنر موسیقی» پیش روی مخاطبان قرار گرفته می‌توان به این نکته اشاره کرد که بر اساس آنچه عنوان شده، نویسنده در نتیجۀ چند سال مصاحبت و معاشرت نزدیک با هوشنگ ابتهاج (سایه) به اطلاعات دست اول بسیاری در مورد زندگی و شعر او و نحوۀ تولید بسیاری از آثار موسیقایی در دورۀ مدیریت ابتهاج در رادیو ایران دست یافته است.

آثار موسیقایی پدید آمده با شعر سایه در این کتاب با طبقه‌بندی بر اساس نام کتاب و قالب شعری و فرمِ موسیقی (تصنیف و آواز) معرفی شده و مسائل مربوط به پیوند صحیح شعر و موسیقی دربارۀ آنها مطرح شده است.

«شعر سایه در موسیقی ایرانی» جلد دوم از طرح پژوهشی پنج جلدی «سایه و موسیقی» است. جلد نخست این طرح با عنوان «موسیقی ایرانی در شعر سایه» سال ۱۳۹۶ منتشر شده بود.

طبق اعلام ناشر جلد سوم نیز با عنوان «گل‌های تازه» در آینده‌ای نزدیک به چاپ خواهد رسید.

این کتاب را انتشارات هنر موسیقی در ۶۴۰ صفحه با قیمت ۱۴۰ هزار تومان منتشر کرده است.

انتهای پیام/