کد خبر: 1771693
رئیس سازمان بسیج سازندگی:
اربعین الگوی تمدن‌سازی نوین اسلامی است
سردار محمد زهرایی گفت: اربعین حسینی را باید فناوری فرهنگی انقلابی و الگویی قابل تکثیر در عرصه تمدن‌سازی نوین اسلامی نامید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار محمد زهرایی در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: انقلاب اسلامی خود پدیده‌ای خاص و بی‌مانند بود که در دنیا رخ داد که البته فناوری‌های خاص خود را نیز دارد.

وی گفت: فناوری‌هایی مانند بسیج مولود انقلاب اسلامی هستند به این معنا که مانند آن‌ها را نمی‌توان در جای دیگری دید، از سویی انقلاب یک سری نرم‌افزارهای حاکمیتی و مردم پایه خاص و مختص به خود دارد که از آن جمله می‌توان به برگزاری اردوهای راهیان نور، گروه‌های جهادی و کنگره‌های نکوداشت شهدا اشاره کرد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی از اربعین به‌عنوان یکی دیگر از نرم‌افزارهای ویژه انقلاب یاد و تاکید کرد: اربعین را باید فناوری فرهنگی انقلابی و الگوی قابل تکثیر در تمدن‌سازی نوین اسلامی برشمرد و از آن یاد کرد.

زهرایی با تاکید بر این‌که انقلاب اسلامی پرچم راهپیمایی و بزرگداشت اربعین حسینی را برافراشته است، افزود: همایش عظیم و میلیونی اربعین انسجام شیعیان و مسلمانان را حول محور حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام به عنوان عامل وحدت‌آفرین را به رخ جهانیان کشیده است.

وی ادامه داد: اینگونه است که همایش سالانه اربعین حسینی کید و مکر دشمنان را بر باد داده و طرح و نقشه‌های آنان را کیلومترها، ماه‌ها و شاید سال‌ها به عقب می‌راند، این‌گونه است که نمی‌توان اثر پیاده‌روی ۸۰ کیلومتری اربعین را در جای دیگری مشاهده کرد.

همایش عظیم اربعین حسینی یک فرهنگ نهادینه شده است

رئیس سازمان بسیج سازندگی با تأکید بر اینکه همایش عظیم اربعین حسینی به‌عنوان یک فرهنگ نهادینه شده و نمی‌توان آن را انکار، منحرف و کتمان کرد، مطرح کرد: در شرایط کنونی و با توجه به شیوع ویروس کرونا باید از همه ظرفیت‌ها و تخصص‌ها برای نمود و نمایش عظمت اربعین در بستر فضای مجازی بهره برد.

زهرایی خاطرنشان کرد: معتقدم همه افراد بسته به توان و تخصص خود می‌توانند در حوزه‌های فرهنگی، هنری و مذهبی به ایفای نقش پرداخته و جایگاه خود را در میان خیل عظیم عشاق و لشکریان امام حسین علیه‌السلام بیابند.

وی، اربعین را خط بین حق و باطل برشمرد و اظهار کرد: جاماندگان اربعین حسینی باید با بهره‌گیری از توان و تخصص خود در بیان اهمیت و دستاوردهای اربعین به ایفای نقش پرداخته و به موج خروشان عاشقان حسینی بپیوندند.

انتهای پیام/*