کد خبر: 1779227
عضو شورای شهر تهران مطرح کرد:
سهم ناچیز انرژی‌های پاک در تامین برق کشور
عضو شورای شهر تهران گفت: سهم استفاده از انرژی‌های پاک در تامین برق کشور ناچیز و ناکافی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه خبری تهران نیوز، جعفر تشکری هاشمی ظهر امروز در جلسه صحن شورای شهر تهران اظهار کرد: راندمان تولید برق در کشور پایین بوده و در این زمینه دچار چرخه معیوبی شده‌ایم.

وی گفت: در شرایطی که آلودگی هوا ناشی از تردد حجم بالای خودروها در کلانشهر تهران موجب آلایندگی و ایجاد مشکلات زیست‌محیطی شده که بسترهای لازم برای فعالیت خودروهای برقی فراهم نشده است.
 
عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: بایستی با استفاده از اهرم‌های تشویقی و تعیین مزایایی مانند پائین آوردن تعرفه‌ها شهروندان را به استفاده از انرژی‌های پاک و ارزان قیمت برای وسایل نقلیه ترغیب کرد.
 
تشکری هاشمی با اشاره به استفاده از ۲ هزار تاکسی هایبرید برای تشویق مردم به استفاده از خودروهای برقی در تهران، بیان کرد: بستر و ظرفیت لازم برای تولید برق از منبع نور خورشید در کشور وجود دارد و شرکت توزیع می‌بایستی بخشی از برنامه‌ریزی‌ها را برای استفاده از این منبع بی‌پایان متمرکز کند.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: شرکت توزیع برق باید به این سوال پاسخ دهد که فعالیت مزارع رمز ارز و ماینرها چه اندازه از مصرف برق در کلانشهر تهران را به خود اختصاص داده است.
 
عضو شورای شهر تهران همچنین خواستار اعلام سیاست‌های شرکت برق در خصوص مزرعه‎های تولید برق سولار توسط بخش خصوصی شد و افزود: تامین برق سولار در پشت بام ساختمان‌های مرتفع نیز بایستی با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گیرد.
 
تشکری هاشمی با اشاره به قدمت و فرسودگی برخی تجهیزات نیروگاه‌های برق، افزود: در شرایطی که با آغاز فصل سرما آلایندگی خودروها و آلودگی هوا بیشتر می‌شود، استفاده از سوخت مازوت وضعیت آلودگی را بحرانی می‌کند.
 
وی اظهار کرد: بر این اساس باید با بسترسازی برای فعالیت بخش خصوصی شرایطی را فراهم کنیم که از سوخت سولار در منازل استفاده و از حجم آلودگی‌ها کاسته شود.
 
انتهای پیام/