کد خبر: 1783130
ماجرای نطق جنجالی عضو شورای کرج؛
ترک فعل ۷ ساله مدیران کرج درباره گودبرداری غیرمجاز حصارک جرم است/ به شارلاتانیسم رسانه‌ای باج نمی‌دهیم؛ ما را از چیزی نترسانید
به خطر افتادن جان ساکنان ۷۰ واحد مسکونی در حصارک به واسطه گودبرداری غیر مجاز داد یک شورای شهر کرج را هم درآورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، این روزها به خطر افتادن جان ساکنان ۷۰ واحد مسکونی در حصارک کرج داد اعضای شورا را هم درآورده است.

پس از ورود علیرضا عباسی نماینده مردم کرج به پرونده گودبرداری غیرمجاز در خیابان فروردین، «محمد اسدیان» رئیس مرکز پژوهش شورای شهر هم به حمایت از مردم برخاست.
 
«اگر دادهای اسدیان ها را خفه کنید دیگر کسی جرات داد زدن برای منافع مردم را نخواهد داشت»، این اولین واکنش عضو شورا به ۷ سال بلاتکلیفی مردم خیابان فروردین حصارک بود.
 
آنچه در ادامه می خوانید اعتراض محمد اسدیان در صحن شورا است که در اغلب رسانه های استان سانسور خبری شد؛ "درباره گودبرداری غیر مجاز سال ۹۳ جلساتی با دستگاه قضا داشتم و قدردان اقدامات دادستان هستم.
 
ناظر پروژه و مجری ذی صلاح و شهردار منطقه وقت و کنونی باید پیگیری های لازم را برای معضل مذکور انجام دهند، ترک فعل هایی اتفاق افتاده که جرم محسوب می شود.
 
باید در دادگاه عمومی اقامه دعوا صورت گیرد، این ترک فعل ها از نظر ما به هیچ وجه قابل اغماض و قابل پوشش نخواهد بود.
 
اگر قرار است جامعه را به فرادستان و فرودستان تقسیم کنیم، تکلیفمان را باید یکبار دیگر برای همیشه با مردمی که به ما رای داده اند مشخص کنیم.
 
بنده خودم را مدیون مردم می دانم، اگر موضوع مذکور در یک منطقه نسبتا برخوردار اتفاق افتاده بود آیا اعضای شورا و شهردار منطقه و دستگاه ها همین روال را داشتند.
 
آیا جان مردم حصارک با جان مردمی که در نقاط برخوردار زندگی می گند متفاوت است؟ قسم خورده ایم که باید به مردم خدمت کنیم.
 
این مسئله که باید تمام منافع خودمان را فدای منافع، صرفه و صلاح شهر کنیم را کمرنگ می بینم، اگر عضو شورای شهری داد عدالت بر می دارد صدای محرومان حصارک است.
 
 
به رسانه هایی که عدالت خواه هستند یا رسانه هایی که به دلایلی منافع خود را در نظر می کنند اعلام می کنم یک شب با خانواده در یکی از این منازل ساکن شوند.
 
شارلاتانیسم رسانه ای که احیانا معدود افرادی هستند، دامن پاک رسانه های این شهر را آلوده کرده و فکر می کنند در این دوره هم می توانند باج خواهی های گذشته را داشته باشند.
 
به آنها عرض می کنم دوره عوض شده است، نخستین اقدامی که انجام داده ام دستورالعمل پرداخت شهرداری به رسانه ها است.
 
در این دوره به یک نظام مندی رسیده و عدالت را رعایت خواهیم کرد، آنهایی که دنبال منافع شهر هستند و اسدیان و اسدیان ها را زیر سوال می برند حمایت می شوند.
 
اما آن کسانی که منافع خود را در طراحی عملیات های روانی می دانند بدانند که در این دوره هیچ چیزی باج خواهی نمی شود، ما را از چیزی نترسانید.
 
ما هر جا پا می گذاریم می گویند دم فلان شخص اینجاست، اولا بگوئید دم آقای فلانی تا کجاست تا ما بدانیم پایمان را کجا بگذاریم.
 
از سال ۹۳ تا کنون اتفاقی نیافتاده است. طبق صورت جلسه ای که شهردار به نائب رئیس شورا داده است قرار بود ۱۵ آّبان ۱۴۰۰ نسبت به شروع عملیات اجرایی احداث اسکلت اقدام شود".
 
اگر چه این نطق با انتقاد برخی رسانه ها همراه شد اما آنچه مسلم است، فریاد دادخواهی مردم را نمی توان در رسانه نماها شنید و تنها رسانه های دادخواه حامی مردم خواهند بود.  انتهای پیام/