کد خبر: 1783796
۳۶۴ نفر در بیمارستان‌های مازندران بستری هستند؛
خروج مجدد مازندران از وضعیت پرخطر کرونایی/ ۱۴ شهرستان در وضعیت زرد کرونایی
بر اساس نقشه جدید رنگ‌بندی کرونایی، مازندران مجددا از وضعیت پرخطر کرونایی خارج شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، براساس جدیدترین اعلام نرم‌افزار ماسک، مازندران مجددا از وضعیت پرخطر کرونایی خارج شد.

بر این اساس ۱۴ شهرستان مازندران در وضعیت زرد کرونایی و ۸ شهرستان در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفتند.

باتوجه به آخرین به‌روزرسانی رنگ‌بندی کرونایی مناطق مختلف کشور در سامانه ماسک وزارت بهداشت، از ۲۲ آبان در استان مازندران؛ شهرستان‌های نکا، میاندورود، سیمرغ، سوادکوه، سوادکوه شمالی،  بابلسر، بابل و فریدونکنار در وضعیت آبی قرار گرفتند.

همچنین شهرستان‌های گلوگاه، بهشهر، ساری، جویبار، قائمشهر، آمل، محمودآباد، نور، نوشهر، چالوس ، عباس‌آباد، کلاردشت، تنکابن و رامسر در وضعیت زرد کرونایی هستند.

در عین حال وضعیت قرمز از بعضی مناطق به شهرهای همجوار در حال گسترش است. بر این اساس اعمال محدودیت‌های شدید در شهرهای قرمز کنونی برای کاهش آمار ابتلاء و فوت، درگیر شدن شهرهای همجوار و پیشگیری از شروع پیک ششم کرونا بسیار ضروری است.
 
البته بعضی شهرها که به تازگی قرمز شده‌بودند از وضعیت قرمز خارج شدند.
 
باید توجه کرد که واکسیناسیون گسترده در پیشگیری از افزایش تعداد مبتلایان و ادامه وضعیت قرمز این شهرها بسیار مؤثر بوده است.
 
بر اساس رنگ‌بندی کرونایی در کشور، ۲۶ شهرستان در وضعیت قرمز، ۸۷ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۲۲ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۱۳ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

طی شبانه‌روز گذشته با بستری شدن تعداد ۶۵ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۳۶۴ نفر رسید و تعداد فوتی‌های در مازندران به ۴ تن رسیده است.

تاکنون ۳میلیون و ۸۲۳هزار و ۵۱۱ دز واکسن توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران و ۶۷۴هزار و ۲۵۱ دز واکسن توسط دانشگاه علوم پزشکی بابل تزریق شده است.


انتهای پیام/