کد خبر: 1785906
فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد:
بسیج در تمام عرصه‌ها با ظرفیت مردمی ورود پیداکرده‌ است
سرهنگ بازگیر گفت:بسیج در تمام عرصه‌ها با ظرفیت مردمی ورود پیداکرده‌ است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیرافلاک،سرهنگ ماشاالله بازگیر در نشست با خبرنگاران که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، اظهار داشت: اصحاب رسانه در راستای بصیرت‌ افزایی اخبار بسیج را باصداقت به گوش مخاطبان می‌رسانند، اگر در زمان دفاع مقدس نیروهای رزمنده ما در جبهه حضور داشتند، اکنون اصحاب رسانه در خط مقدم هستند و خبرنگاران و فعالان فضای مجازی و قلم‌به‌دستان دربرابرهجمه دشمن عملکرد جمهوری اسلامی را ارائه می‌دهند. با حضور نخبگان، اصحاب رسانه و قلم‌به‌دستان لحظه‌به‌لحظه و به‌موقع جواب دشمنان در عرصه جنگ نرم داده می‌شود.

وی افزود: در ۵ آذر ۵۸ به‌فرمان حضرت امام خمینی (ره) سازمان بسیج تشکیل شد، جمهوری اسلامی در آن زمان نیاز به یک ظرفیت مردمی داشت و حضرت امام (ره) با تفکر الهی فرمان تشکیل بسیج را دادند. بسیج در دی‌ماه ۵۸ با مصوبه مجلس شروع به کارکرد، بسیج هم‌اکنون یکی از ۵ نیروی سپاه پاسداران در کنار نیروی زمینی، هوایی، هوافضا، دریایی و مقاومت است.

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد عنوان کرد: مأموریت سازمان بسیج مستضعفین گردآورنده و سازمان‌دهی و مدیریت بسیجیان است. حضرت امام در ابتدای تشکیل بسیج مستضعفین می‌فرمایند بسیج لشکر مخلص خداست و رهبری می‌فرمایند بسیج امنیت ۳۶۰ درجه‌ای است. هر بحرانی که در کشور وجود داشته، در تمام عرصه‌ها بسیج با ظرفیت مردمی که دارد؛ ورود پیداکرده است.

وی تصریح کرد: اصول بسیج در تمدن سازی نوین اسلامی، در وهله اول نوگرایی، جوان‌سازی و آمادگی حضور در همه میدان‌ها است و در محله بعدی، کلید طلایی حل مسائل و مشکلات کشور و انجام کارهای بزرگ در مدت کوتاه می‌باشد، نمونه‌اش دربحث کرونا، سیل و آب‌رسانی به خوزستان ما حضور چشمگیر بسیج را دیدیم.

بازگیر بیان کرد: گسترش چتر بسیج و باز بودن درهای بسیج بر روی جامعه، حفظ کرامت انسانی و حقوق مردم و ارائه خدمات به مردم بدون منت از دیگر اصول بسیج در کشور است.

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد برافراشتن عَلَم رفیع در الگوسازی برای آحاد مردم و بسیجیان و برخورداری از هنر تبدیل تهدید به فرصت را از دیگر اصول اساسی بسیج دانست و بیان کرد: شهید بزرگوار سردار سلیمانی فرمودند بهترین فرصت را از دل تهدیدها پیدا کنیم.

وی گفت: تصویر آرمانی بسیج در افق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و برخورداری از مجموعه ۸ میلیون جوان نخبه مؤمن انقلابی پای کاراز دیگر اصولی است که در سند چشم‌انداز بسیج به آن اشاره‌شده است. البته این به معنای کیفیت نیروی انسانی بسیج است وگرنه در راهبرد اصلی، تحقق بسیج ده‌ها میلیونی را در دستور کارداریم.

بازگیر بیان کرد: جوانان پیشرو و پیشتازی که در جریان جهانی‌سازی فکری واجتماعی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی پیشتازان در این عرصه هستند و دردستیابی به قله‌های دانش جلودارند.

وی برخورداری مجموعه‌ای از خردمندان و اندیشه‌ورزان در اتاق فکر و پیشتازی در عرصه‌های معنویت و بصیرت دینی را از دیگر عرصه‌های حضور بسیج عنوان کرد و اظهار داشت: مسجد سنگر است و پایگاه مقاومتی که در مسجد است به‌عنوان سنگر علم و عمل و بصیرت مشغول فعالیت است.

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد اظهار کرد: بسیج گردآورنده‌ امکانات و همه ظرفیت‌ها برای رسیدن به اهداف اسلامی است. هرجایی که نیاز است بلافاصله نیازسنجی می‌شود. در عرصه‌ اقتصادی، سیاسی، ‌اجتماعی کلیه امکانات را با همکاری ارگان‌ها، نهادها و ادارات برای برطرف‌شدن مسائل و مشکلات با استفاده از گروه‌های جهادی به کار گرفته می‌شوند.

وی افزود: بسیج دارای جریان‌های خودجوش مردمی است. در خرم‌آباد بیش از ۵ هزار نفر نیروی بسیجی و پای‌کار در گروه‌های جهادی سازمان‌دهی شده‌اند. کار جهادی برخاسته از ایمان است. تا کار جهادی در کشور صورت نگیرد، پیشرفت حاصل نمی‌شود.

بازگیر بیان کرد: تفکر بسیج، فراتر از جناح‌بندی سیاسی و محقق کننده مردم‌سالاری است. مردم با آمدنشان پای صندوق رأی برای جمهوری اسلامی تصمیم می‌گیرند، زمانی که بسیج برای خدمات‌دهی به محلات ورود پیدا می‌کند، از مردم می‌پرسد نیازمند چه خدمتی هستند، نیازسنجی می‌شود و بر اساس نیاز مردم خدمات ارائه می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد بیان کرد: در برخی مواقع و جهات، بسیجیان هدایت‌کننده ما فرماندهان هستند و با نیازسنجی که از مردم می‌کنند به ما می‌گویند که مثلاً نیاز مردم جامعه چیست. این نشان‌دهنده اوج مردم‌سالاری در کشور است. در بحث سیلی که سال ۹۷ در شهر خرم‌آباد رخ داد، بسیجیان با نیازسنجی، علاوه بر امداد و نجات، خدمات مطلوب‌تری را به مردم ارائه دادند یا در بحث کرونا خیلی‌ها متأسفانه نمی‌توانستند با افراد کرونایی در تماس باشند؛ ولی بسیجیان باروحیه جهادی که داشتند به بیماران کرونایی خدمات‌رسانی کردند.

وی گفت: در طرح شهید سلیمانی درایام کرونا، به‌جز مراقبت و مواظبت از افراد در طرح واکسیناسیون هم بسیجیان پای‌کار بوده‌اند. در پیک پنجم که اوج کرونا بود، بسیجیان در درمانگاه شهید امیری خرم‌آباد مستقر شدند که در امر کمک‌رسانی به بیماران کرونایی کادر درمان را همیاری کردند.

بازگیر اظهار کرد: سپاه خرم‌آباد با راه‌اندازی خط تلفن با مردم در ارتباط بوده و اگر کسی تمکن مالی نداشت یا مراجعه می‌کرد و یا تماس می‌گرفت، ازنظر مالی او را حمایت می‌کردیم و خدمات‌رسانی ارائه می‌دادیم. تمام این کارها را بسیجیان انجام می‌دادند و پای‌کار بودند. آسیب‌شناسی می‌کردند، عملیاتی می‌کردند، همفکری می‌کردند و حتی خیلی از جاها برنامه‌هایی را پیاده می‌کردند که خیلی در استان و خرم‌آباد راهگشا بود.

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد بیان کرد: نیروی مقاومت بسیج، پیش‌ران دولت اسلامی و یاری کننده دستگاه‌های مسئول باهدف‌ جلوگیری از انحراف و جهت دهنده و همگام کننده ملت‌های مسلمان و مستضعف جهان و الگوسازی برای آنان جهت ایجاد تمدن نوین اسلامی است.

 وی افزود: در کشورهای اسلامی قبل از این‌که سردار سلیمانی گروه‌های مقاومت اسلامی را راه بیندازد ما گروه‌هایی بنام حیدریون، کاظمیون و فاطمیون نمی‌دیدیم. ولی هم‌اکنون در افغانستان، در سوریه و در لبنان و هرجایی که مظلومی کمک می‌خواهد؛ بسیج حضور دارد. اکثر مدافعین و شهدای مدافع حرم ما در کشورهای خارجی بسیجیان هستند.

بازگیر خاطرنشان کرد: در سند ۱۰‌ساله انقلابی بسیج که به امضای رهبری رسیده، ۴ راهبرد پیش‌بینی‌شده است؛ راهبرد اول، تحقق بسیج ده‌ها میلیونی است، راهبرد دوم پیش برندگی بسیج، راهبرد سوم گسترش و تعمیق گفتمان مقاومت و مردمی کردن دفاع و امنیت انقلاب اسلامی و راهبرد چهارم تعالی سازمانی و تربیت بعد نهادی و مردمی بسیج است.

وی افزود: انقلاب اسلامی مرز ندارد. هر جا نیاز به مقاومت اسلامی وجود داشته باشد، بسیج حضور دارد. با این الگوسازی، بسیج با ایمان پای‌کار می‌آید و به‌عنوان یک نیروی قوی در کشور به الگویی برای کشورهای جهان اسلام تبدیل می‌شود. بسیج عمل‌گراست و به عملش ایمان دارد.

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد با اشاره به شعارمحوری هفته بسیج اظهار داشت: بسیج پاره‌ترین مردم است، «بسیج؛ اقتصاد مقاومتی»، «بسیج؛علم و پژوهش»، «بسیج، عدالت و مبارزه با فساد» «بسیج؛ عزت ملی و مرزبندی با دشمن»، «بسیج؛ استقلال و آزادگی» «بسیج؛ سبک زندگی‌» و «بسیج؛ معنویت و اخلاق» به ترتیب شعار ایام هفته بسیج در سال ۱۴۰۰ هستند.

وی برگزاری نشست‌های بصیرتی، اختتامیه ۱۸ واحد مددجویان کمیته امداد طرح شهید کاظمی، افتتاح ساخت کانال‌های آب بر کشاورزی، افتتاح پروژه‌های اقتصاد مقاومتی، محرومیت‌زدایی و توزیع بسته‌های معیشتی، اختصاص وام اشتغال‌زایی، رزمایش جهادگران بسیجی، نواختن زنگ بسیج در مدارس، راه‌اندازی پویش‌های فضای مجازی، تقدیر از فعالان طرح شهید سلیمانی، تکریم خانواده های شهدای مدافع سلامت، فضاسازی پایگاه‌های مقاومت بسیج را از مهم‌ترین برنامه‌های روز نخست هفته بسیج عنوان کرد.

بازگیر گفت: راه‌اندازی نمایشگاه مخترعین و مبتکرین، معرفی و شرکت بسیجیان منتخب در جشنواره علم و فناوری و تجلیل از نخبگان، ایجاد نمایشگاه محصولات توانمندسازی  در سطح حوزه‌ها، معرفی پایگاه‌های اسوه از برنامه‌های روز دوم هفته بسیج در خرم‌آباد است.

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد اعزام گروه‌های جهادی به مناطق محروم، اجرای طرح کرامت در مناطق حاشیه‌نشین، اجرای میز خدمت در مناطق حاشیه‌نشین، اجرای رژه موتوری را برنامه‌های روز سوم عنوان کرد و گفت: برگزاری رزمایش طرح ثامن، دیدار با امام‌جمعه، برپایی تور ایست و بازرسی، بازدید از پایگاه‌های مختلف بسیج با حضور مسئولین شهرستانی برنامه‌های روز چهارم در سطح شهرستان است.

وی افزود: برگزاری رزمایش اقتدار بسیج تجدید بیعت و میثاق با ولایت، برگزاری نمایشگاه و ایستگاه فرهنگی، برگزاری مسابقات ورزشی، برگزاری یادواره‌های شهدا نیز برای روز پنجم تدارک دیده‌شده‌اند.

بازگیر گفت: تجلیل از خانواده‌های شهدا، نشست تحکیم بنیان خانواده و پیشگیری از طلاق، همایش خادمین شهدا، کارگاه پیشگیری از اعتیاد، جشنواره سواد رسانه رزمندگان مجازی را برنامه‌های روز ششم و برگزاری دعای پرفیض ندبه، همایش پیاده‌روی خانوادگی، شرکت در نماز جمعه با سخنرانی فرماندهان نواحی، برپایی ایستگاه سلامت و فرهنگی در مصلی الغدیر خرم‌آباد را برنامه‌های آخر هفته بسیج در خرم‌آباد به شمار آورد.

انتهای پیام /