کد خبر: 1786771
کشتی نظامیان جهان| ۴ فرنگی‌گار برای طلا به میدان می‌روند، یک فرنگی‌کار برای برنز
مسابقات پنج وزن نخست سی و پنجمین دوره رقابت های کشتی فرنگی نظامیان جهان (سیزم) از صبح امروز (سه شنبه) در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران در حال برگزاری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، در پایان مسابقات مقدماتی علی نوربخش در وزن 55 کیلوگرم، ایمان محمدی در وزن 63 کیلوگرم، جمال اسماعیلی در وزن 82 کیلوگرم و مهدی بالی در وزن 97 کیلوگرم برای کسب مدال طلا به مصاف حریفان خود می روند و اشکان سعادتی فر در وزن 72 کیلوگرم نیز برای کسب مدال برنز به روی تشک می رود.

 
نتایج کشتی گیران کشورمان تاکنون به شرح زیر است:
 
در وزن 55 کیلوگرم که 4 نفر شرکت کرده اند و مسابقات به صورت دوره ای برگزار می شود، علی نوربخش با نتیجه 3 بر 3 از سد ویکتور ودرنیکوف از روسیه گذشت وی در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر مقابل ولازکو لوئیس آلفردو از کلمبیا قرار گرفت. نوربخش در آخرین کشتی   به مصاف رودیک مکرتچیان از ارمنستان و می رود و در صورت پیروزی صاحب مدال طلای این وزن خواهد شد.
 
در وزن 63 کیلوگرم که 6 نفر حضور دارند، مسابقات در دو گروه 3 نفره و به صورت دوره ای برگزار می شود و ایمان محمدی در گروه A  در مبارزه نخست با نتیجه 3 بر 2 استپان ماریانیان قهرمان جهان از روسیه را از پیش رو برداشت وی در دور بعد نیز با نتیجه 8 بر صفر موراد هاروتیونیان از ارمنستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این لایونی عبدنور از الجزایر را با نتیجه 9 بر صفر مغلوب کرد و حریف استپان ماریانیان قهرمان جهان از روسیه در دیدار فینال شد.
 
در وزن 72 کیلوگرم اشکان سعادتی فر پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 9 بر 1 ماتئوس برناتک از لهستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل کارن اصلانیان دارنده مدال برنز اروپا از ارمنستان با نتیجه 7 بر 1 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. سعادتی فر در این دیدار به مصاف اسلیوا کریستوپاس از لتونی می رود.
 
در وزن 82 کیلوگرم که 7 نفر حضور دارند، مسابقات در دو گروه 4 و 3 نفره و به صورت دوره ای برگزار می شود و جمال اسماعیلی در گروه B با نتیجه 9 بر صفر آرمیناس لیگنوگاریس از لتونی را مغلوب کرد وی در دور دوم نیز با نتیجه 5 بر صفر عبدالکریم دوخالی از الجزایر را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. اسماعیلی در این مرحله گئورگیوس پریوولارکیس از یونان را با نتیجه 7 بر 2 از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال به مصاف شامیل اوژایف از روسیه می رود.
 
در وزن 97 کیلوگرم که 7 نفر حضور دارند، مسابقات در دو گروه 4 و 3 نفره و به صورت دوره ای برگزار می شود و مهدی بالی در گروه A در دور اول با نتیجه 4 بر 1 تادیوز میچالیک از لهستان را مغلوب کرد وی در دورهای بعدی با نتیجه 5 بر صفر و ضربه فنی آیودا عبداله از سوریه و با نتیجه 5 بر 1 آدم بودجملین از الجزایر را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بالی در این مرحله با نتیجه 9 بر 4 از سد مارتیناس نمسویسیوس از لتونی گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار پایانی به مصاف السکاندر گولووین قهرمان زیر 23 سال جهان و دارنده مدال برنز اروپا از روسیه می رود.