کد خبر: 1786805
مراسم دومین شب خاطره شهدای ورزش کشور برگزار شد
سجادی: دفاع مقدس هنوز تمام نشده و در ساحت دیگر ادامه دارد/ عدالت، سرلوحه دولت رییسی است
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه باید امانتی که از شهدا و جانبازان به ما رسیده قدر بدانیم تصریح کرد: دفاع مقدس هنوز تمام نشده و به شکل دیگر و در ساحت دیگر ادامه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مراسم دومین شب خاطره شهدای ورزش کشور با حضور حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، میرجلیلی رییس سازمان بسیج ورزشکاران کشور و خانواده شهدا و روسای فدراسیون ها و ورزشکاران برگزار شد.

حمید سجادی در دومین شب خاطره شهدای ورزشکار که در دهکده نشاط برگزار شد، با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد وخاطره دلاورمردی‌ها و رشادت‌های بسیجیان اظهار داشت: جامعه ورزش ۵ هزار شهید تقدیم نظام کرده و ۱۳۵ شهید مدافع حرم اهل بیت هم ورزشکار بودند که یک اتفاق ارزشمند محسوب می شود که باید برخورد ببالیم.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه باید امانتی که از شهدا و جانبازان به ما رسیده قدر بدانیم تصریح کرد: دفاع مقدس هنوز تمام نشده و به شکل دیگر و در ساحت دیگر ادامه دارد.

وی گفت: ورزش کشور هم در طی این سال‌ها راه خودش را آرام و پیوسته طی کرده و در حد خودش انجام وظیفه کرده اما نباید قانع باشیم و همچنان باید با قدم های استوار در این نظام مقدس گام برداریم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت مراسمی که به مناسبت شهدا برگزار می‌شود، افزود: اسلام بر پایه اخلاق استوار شده و در ورزش هم بیش از پیش به اخلاق نیاز داریم تا سیره پیامبر مهربانی و رحمت را جاری کنیم.

در این مراسم که سه شنبه شب برگزار شد،‌ همرزمان شهید سیدحسن فقیهی از شهرستان جویبار، شهید اسماعیل اعلمی از شهر اردبیل ،‌شهید عبدالرسول زرین از شهر اصفهان،‌ شهید ابراهیم هادی، شهید مهدی رضایی مجد و شهید حسین قجه ای از تهران   با دگر خاطره گویی نا م و یاد این شهیدان بزرگوار را گرامی داشتند.

خواهر شهید ابراهیم هادی در این مراسم با ذکر خاطراتی از برادر شهیدش گفت:‌ ابراهیم هرکاری کرد برای خدا کرد. او یک مرتبه و ناگهانی شهید نشد او از همان سنین کم  برنامه های متفاوتی برای خودش داشت و این ساختار را از کودکی چیده بود. زمانی که جوان سیزده ـ چهارده ساله شد، با بچه های محل هیئت های مذهبی تشکیل می‌داد، مردمی بود.

وی افزود: وظیفه ما ایستادگی، مقاومت و رساندن پیام شهداست تا پیگیر و رهرو  آنچه با خون خود به ما آموختند، باشیم. دوست دارم جزو کسانی باشم که تا آخر راه با شهدا همقدم هستند و با راه اصلی که همان راه شهداست به سرمنزل مقصود برسیم.امروز می‌طلبد که خالصانه و برای خدا نیروهایی تربیت کنیم تا بعد از آگاهی و تربیت به داد مردم برسند.

مهدی میرجلیلی رییس بسیج ورزشکاران گفت: امشب یاد و خاطره شهدایی را بر زبان می آوریم که در مجامع ورزشی جهانی و کشوری مقام های قهرمانی داشتند و از جان خود برای دفاع از میهن اسلامی گذشتند و ما وظیفه داریم که قهرمانان واقعی را که همانا شهدای اسلام هستند، به نسل جوان معرفی کنیم.

در پایان این مراسم حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان و سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران از خانواده شهدا، جانبازان و همرزمان شهدا با اهدای لوح یادبود تجلیل کردند.

*دفاع مقدس هنوز تمام نشده است

حمید سجادی در دومین شب خاطره شهدای ورزشکار که در دهکده نشاط برگزار شد، با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و‌ خاطره دلاورمردیها و رشادت های بسیجیان اظهار داشت: جامعه ورزش ۵ هزار شهید تقدیم نظام کرده و ۱۳۵ شهید مدافع حرم اهل بیت هم ورزشکار بودند که یک اتفاق ارزشمند محسوب می شود که باید برخورد ببالیم.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه باید امانتی که از شهدا و جانبازان به ما رسیده قدر بدانیم تصریح کرد: دفاع مقدس هنوز تمام نشده و به شکل دیگر و در ساحت دیگر ادامه دارد.
 
سجادی گفت: ورزش کشور هم در طی این سارها راه خودش را آرام و پیوسته طی کرده و در حد خودش انجام وظیفه کرده اما نباید قانع باشیم و همچنان باید با قدم های استوار در این نظام مقدس گام برداریم.
 
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت برگزاری مراسمی که به مناسبت شهدا برگزار می شود، اطهار داشت: اسلام بر پایه اخلاق استوار شده و در ورزش هم بیش از پیش به اخلاق نیاز داریم تا سیره پیامبر مهربانی و رحمت را جاری کنیم.
 

*سجادی: عدالت، سرلوحه دولت رییسی است

حمید سجادی در حاشیه دومین همایش شب خاطره شهدای ورزش کشور وزیر ورزش و جوانان  اظهار داشت: می‌توان در کنار عشق به ولایت برای کشور انجام وظیفه کرد. ما باید از رشادت‌ها و دلاوری‌های ایثارگران و جانبازان نیز درس بگیریم و در زندگی آنها را الگوی خود قرار دهیم.

وی افزود: هفته بسیج را به همه بسیجیان تبریک می‌گویم. بازگو کردن رشادت‌های دلاورمردان و شهدای هشت سال جنگ تحمیلی ارزشمند است و درس‌هایی که از این جلسات می‌گیریم این را نشان می‌دهد که می‌توانیم به کشورمان و آرمان‌های انقلاب و ولایت عشق داشته باشیم.

وی افزود: خداروشکر می‌کنیم که این سعادت را داریم که به بهانه‌ها و مناسبت‌های مختلف از شهدا یاد می‌کنیم و سعی می‌کنیم خواسته و منش شهدا مشق امروز ما باشد. می‌توان در کنار عشق به ولایت برای کشور انجام وظیفه کرد. ما باید از رشادت‌ها و دلاوری‌های ایثارگران و جانبازان نیز درس بگیریم و در زندگی آنها را الگوی خود قرار دهیم.

سجادی خاطرنشان کرد: دولت مردمی دکتر رئیسی سعی ‌کرده ارزش‌های انقلاب و مجاهدت‌های ایثارگران را سرلوحه کار خود قرار دهد و بارها رییس‌جمهور بر دولتمردان تاکید کردند که عدالت باید سرلوحه کار ما باشد و از حاشیه‌ها دوری کنیم. ما باید سعی کنیم آنچه شهدا برای ما به یادگار گذاشتند امانت‌دار باشیم و بهای آن را به خوبی بدانیم.

وی گفت: این‌گونه نشست‌ها باعث می‌شود که همیشه یاد ما باشد که جایگاهی که به دست آوردیم آسان به دست نیامده و باید قدر این جایگاه را بدانیم که آبرومند از این آزمون بزرگ بیرون بیاییم. باید نشان دهیم راهی که می‌رویم راه شهادت است.

 
انتهای پیام/