کد خبر: 1786846
سازمان هواشناسی اعلام کرد؛
بارش باران و برف ۵ روزه در ۱۴ استان/ افزایش آلودگی در کلان شهرها
سازمان هواشناسی پیش‌بینی کرد: بارش باران و برف از امروز تا یکشنبه آینده در ۱۴ استان کشور ادامه خواهد داشت و امکان کاهش ۱۰ درجه‌ای دما و به وجود آمدن سیلاب و روان‌آب و کولاک برف در ارتفاعات برخی مناطق وجود داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سازمان هواشناسی اعلام کرد: امروز با نفوذ جریانات شمالی به غرب سواحل  دریای خزر ابرناکی و بارش در شرق اردبیل، گیلان و مازندران پیش بینی شده است. همچنین در خراسان جنوبی و مناطق جنوبی خراسان رضوی ابرناکی و بارش باران روی می‌دهد.

پنجشنبه بارش در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران و غرب گلستان همراه با کاهش ۸ تا ۱۰ درجه‌ای دما ادامه خواهد داشت. در اردبیل و ارتفاعات البرز بارش‌های به صورت برف است.

بعدازظهر پنجشنبه دامنه‌های زاگرس شامل جنوب کرمانشاه، ایلام، لرستان، ارتفاعات شمال خوزستان و چهارمحال و بختیاری ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی جمعه در استان‌های اردبیل، گیلان، کرمانشاه، همدان، شمال لرستان، شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری و شمال کهگیلویه و بویراحمد بارش پراکنده و در شمال شرق کشور وزش باد و کاهش نسبی دما پیش بینی شده است.

شنبه هفته آینده در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور ابرناکی و بارش خفیف باران خواهیم داشت. روز یکشنبه در اکثر مناطق کشور جو آرام و آسمان صاف خواهد بود.

 طی ۲ روز آینده خلیج‌فارس و روز پنجشنبه دریای خزر مواج خواهد بود. همچنین از امروز تا اواسط هفته آینده در اکثر شهرهای صنعتی و پرجمعیت غلظت آلاینده‌های جوی افزایش و کیفیت هوا کاهش می‌یابد.

انتهای پیام/