کد خبر: 1788434
دیداری که قسمت مردم کردستان نمی‌شود؛
سه شنبه‌هایی که در انتظار وزیر نیرو سپری می‌شود!
وزیر نیرو چندین سه شنبه است که می خواهد به کردستان سفر کند اما گویا قسمت نیست و هر بار دقیقه نود، سفر خود به این استان را لغو می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کُردتودی، روز یکشنبه 16 آبان 1400 رسانه های استان کردستان خبری را مخابره کردند مبنی بر اینکه علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو روز سه‌شنبه (18 آبان) برای اطلاع از آخرین وضعیت، پروژه‌های نیمه‌تمام حوزه آب، فاضلاب و برق به کردستان سفر خواهد کرد.

اما چندین ساعت مانده به سه شنبه موعود، به یکباره اعلام شد که سفر وزیر نیرو به کردستان بنا به دلایلی لغو و به زمان دیگری موکول شده است.

پس از گذشت سه هفته از این ماجرا، دیروز دوباره رسانه ها اعلام کردند فردا سه شنبه(9 آذر) وزیر نیرو به کردستان سفر خواهد کرد اما دوباره در ساعات پایانی شب اعلام شد که سفر وزیر نیرو دوباره لغو شده است.

وزیر نیرو در حالی مکرراً سفر خود به استان کردستان را لغو می کند که این استان با مشکلات عدیده ای در حوزه آب دست و پنجه نرم می کند و وضعیت آب شرب سنندج دیگر غیرقابل تحمل شده است.

شهروندان سنندجی چندین سال است که به خاطر وضعیت نامطلوب آب آشامیدنی دبه به دست، آوراه کوهها و چشمه های اطراف شهر هستند و در خصوص پیگری این موضوع از نمایندگان مجلس و مسئولان دولتی مطالبه جدی دارند.

مردم بانه نیز مدتها است که از کمبود و قطعی آب شرب رنج می برند و منتظر عملیاتی شدن وعده مدیران مربوطه برای رسیدگی و پایان دادن به این مشکل هستند و قرار بود این موضوع هم در سفر وزیر نیرو به کردستان برطرف شود که باز به تعویق افتاد.

مردم کردستان کماکان امیدوار هستند که وزیر نیرو سه شنبه آینده به طلسم سفر غیرممکن خود به کردستان پایان دهد.

انتهای پیام/