کد خبر: 388852
شجونی در گفت و گو با دانا:
آقازاده‌هایی مانند مهدی‌هاشمی از آفات انقلاب هستند/ بهتر بود خانواده هاشمی با متانت برخورد می‌کرد/ ملت کسانی هستند که فرزندان خود را فدای انقلاب کردند نه امثال خانواده هاشمی
عضو جامعه روحانیت مبارز تهران گفت: اگر این افراد متانت خود راحفظ می کردند و حرف مفت نمی زدند، برای آنها مثمر ثمر تر بود؛ متأسفانه این انقلاب دچار آفاتی شده است که از جمله این آفات وجود آقازاده های پلید و پوچ در نظام است.

جعفر شجونی نماینده اولین دوره مجلس شورای اسلامی و عضو جامعه روحانیت مبارز تهران در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا، در خصوص واکنش خانواده هاشمی به مجازات، مهدی هاشمی اظهار داشت: این خانواده به راحتی نظام را زیر پای طمع خود له کرده اند.

 

وی با اشاره به سخنان فائزه در گفتگو با سایت کلمه گفت: فائزه هاشمی مدعی شده است فرزندان همه ملت در زندان ها هستند، این در حالی است که ملت ایران همان هایی هستند که فرزندان خود را فدای انقلاب کردند نه افرادی مانند خاندان هاشمی که انقلاب را فدای فرزندان خود کرده اند.

 

نماینده اولین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مثل دست و پا زدن امروز خانواده هاشمی مانند مثل مورچه ای است که هنگامی که در حال غرق شدن با قطرات باران بود، فریاد می زد که دنیا را آب گرفته است، یادآور شد: چرا فرزندان من و افراد معمولی را مجازات نمی‌کنند؛ فرزند هاشمی رشوه خورده و جاسوسی کرده است.

 

شجونی با تأکید بر اینکه مردم و دستگاه قضایی در کشور غرض ورزی شخصی با کسی ندارد، تصریح کرد: داد و فریادهای خانواده هاشمی باید برای مردم عادی شود و نسبت به این رفتارها بی اعتنا شوند؛ خود مهدی هاشمی خلاف کرده است اما هنگام مجازات برای مظلوم نمایی به دروغ مدعی می شود که با پدر من غرض ورزی دارند.

 

وی با اشاره به قیمت و ارزش مالی زیاد دانشگاه آزاد اذعان داشت: فرزندان این خاندان از درآمدهای این دانشگاه به راحتی استفاده کرده این در حالی است که فرزندان زیادی از این ملت برای تهیه شهریه های دانشگاهی خود به زحمت افتاده و برخی هم نتوانسته اند ادامه تحصیل بدهند.

 

نماینده اولین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد صحیح دستگاه قضایی کشور در برخورد با مهدی هاشمی، یادآور شد: نباید بنزین به روی آتش ریخت اما اکر خانواده هاشمی با متانت با مجازات دستگاه قضایی برای مهدی هاشمی برخورد می‌کردند،‌برای آنها بهتر بود و برای همین مسائل است که شورای نگهبان بسیاری از این افراد را رد صلاحیت می‌کند.

 

عضو جامعه روحانیت مبارز تهران با یادآوری این موضوع که برخی امروز به دروغ پیرو خط امام خمینی شده اند این درحالی است که جام زهر را همین افراد به امام خمینی خوراندند، تصریح کرد: این خانواده ادعا می کنند که مهدی بی گناه به زندان افتاده است، اما آیا این تعداد پرونده رشوه به پیمانکاران و پرونده‌های امنیتی و بین المللی دروغ نیست و نمی توان با داد و فریاد و هارت و پورت، این مسائل را نادیده گرفت.

 

شجونی با اشاره به حمایت فرزند شهید همت از این افراد یادآور شد: انقلاب اسلامی این افراد را له می کند و تنها جوان هایی که در مسیر انقلاب بوده و پشت سر رهبری حرکت می کنند در تاریخ انقلاب ماندگار می شوند؛ افرادی مانند فرزند هاشمی و فرزند شهید همت، هرگز نمی توانند انقلاب را ضایع کنند.

 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه طلب این افراد از کشور چیست که این گونه مدعی شده اند تصریح کرد: این افراد هیچ طلبی از انقلاب اسلامی و کشور ندارند؛ هاشمی در طول تاریخ به خاطر امر به معروف یا نهی از منکر به زندان نیفتاده است که امروز همسرش مدعی می شود انقلاب از اوین آغاز شد.

 

عضو جامعه روحانیت مبارز تهران یادآور شد: علت زندان رفتن هاشمی کمک مالی به مجاهدین بوده که امروز این افراد با نام منافقین خوانده می شوند؛ پیشکسوت های این انقلاب در حال حاضر در چرخ و دنده های ادارات دولتی و بوروکراسی اداری در حال له شدن هستند، آن وقت برخی از این آقایان خود را جلو انداخته و به همراه وزیر نفت به خارج از کشور رفته و رشوه می‌گیرند.

 

نماینده اولین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانیه مهدی هاشمی، اظهار کرد: هرکس بیانیه مهدی هاشمی قبل از زندان رفتن را بشنود و یا حرفهای فرزند شهید همت به گوشش برسد، به بی تعهدی، بی هدفی و ... این افراد پی می‌برد.

 

شجونی در پایان تأکید کرد: اگر این افراد متانت خود راحفظ می کردند و حرف مفت نمی زدند، برای آنها مثمر ثمر تر بود؛ متأسفانه این انقلاب دچار آفاتی شده است که از جمله این آفات وجود آقازاده های پلید و پوچ در نظام است.

 

انتهای پیام/ط