کد خبر: 613136
افتتاح موزه جهان فو‌تبا‌ل
موزه جهان فو‌تبا‌ل به زودی افتتاح خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ موزه فو‌تبا‌ل جهان از 28 فوریه امسال در مقر فیفا درهایش را بر روی عموم باز خواهد کرد. این اتفاق تنها پس از چند روز از انتخابات فیفا رخ خواهد داد. فیفا برای ساخت این موزه، 140 میلیون فرانک سوییس هزینه کرد که ساخت آن دو سال طول کشید.


'استفان جاست' مدیر موزه گفت: خیلی از گروه‌ها این موزه را امتحان خواهند کرد. همچنین می‌خواهیم با بالاترین ظرفیت آن را امتحان کنیم. آمادگی کامل در روز افتتاحیه از اهمیت زیادی برخوردار است.

قیمت بلیت‌ها تقریبا 20 فرانک سوییس خواهد بود. بازدید کننده‌ها می‌توانند بیش از هزار وسیله که نشان دهنده بخش‌های مختلف دنیای فو‌تبا‌ل است را نظاره‌گر باشند.

همچنین پیشرفت فو‌تبا‌ل بین‌المللی، منحصر به فرد بودن جا‌م جها‌نی را در این موزه خواهند دید. افراد حاضر در این موزه، شاهد ویدیوها و عکس‌ها و لحظات خاص این ورزش خواهند بود.

موزه دنیای فو‌تبا‌ل 15 پنل دارد و بیش از 60 نمایشگر در آنجا وجود دارد که عکس‌های مربوط به فو‌تبا‌ل را به نمایش درخواهند آورد. یکی از جذابیت‌های این موزه کاپ اصلی جا‌م جها‌نی خواهد بود.

در این مکان رستوران، کافه تریا، مرکز خرید و کتابخانه‌ای وجود دارد که چهار هزار کتاب در ارتباط با فو‌تبا‌ل در آن است. بازدید کننده‌ها می‌توانند بدون خرید بلیت به این محل‌ها وارد شوند.
 

انتهای پیام/