printlogo


کد خبر: 1438774تاریخ: 1397/09/25 16:08
نظرسنجی آقای معاون وزیر ارتباطات برای پیامرسان های داخلی / فتاحی دست به دامن اعتماد عمومی شد
نظرسنجی آقای معاون وزیر ارتباطات برای پیامرسان های داخلی / فتاحی دست به دامن اعتماد عمومی شد
در حالی موضوع حمایت از پیامرسان های داخلی نقل محافل خبری و رسانه ای است که «حمید فتاحی» معاون وزیر ارتباطات اقدام به انجام یک نظرسنجی در صفحه توئیتر خود کرد.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فتاحی با طرح این سوال که «به نظر شما کدام گزینه می تواند عامل اصلی موفقیت پیامرسان های داخلی شود» و با طرح گزینه هایی اقدام به برگزاری یک نظرسنجی کرده و از کاربران خواسته است تا مشارکت حداکثری در آن داشته باشند.

با مشارکت در حدود 5هزار نفری از کاربران، حدود 75 درصد آنها گزینه اعتماد عمومی مردم، 20 درصد توسعه فنی مناسب پیامرسان و حدود 5 درصد کاربران گزینه های حمایت های مالی و فیلتر شبکه های پیامرسان خارجی را به عنوان عامل موفقیت انتخاب کرده اند.

به نظر می رسد نتیجه نظرسنجی که یک روز از زمان آن باقی مانده با نظرات آقای معاون وزیر همخوانی دارد. وی پیش از این در گفت و گویی اعلام کرده بود که پیام رسان های داخلی نتوانستند مردم را قانع کنند و به همین دلیل با استقبال کمی مواجه‌اند و این موضوع به موارد فنی ارتباطی ندارد.

گزارش چندوقت پیش 20:30 از حمایت های دولتی از پیامرسان های داخلی هم با واکنش تند آقای وزیر و معاونش روبرو شد و آن گزارش را متهم به عدم واقع نمایی کردند.

با وجود این فتاحی در توییتی نوشت: مشکل پیام رسان های داخلی مسیر چهار بانده و شش بانده نیست.

تا الان در حدود 15 میلیون کاربر پیام رسان های داخلی عضویت داشته‌اند که از دی‌ماه 96 رشد 10 برابری این پیام رسان‌ها را نشان می‌دهد. هرچند وزارت ارتباطات معتقد است که اگر بسته‌های حمایتی انجام نمی‌شد، این پیام رسان‌ها نهایتا 3 برابر رشد می‌کردند.

حالا لباس حمایت دولتی انگار به قامت تنها دو پیامرسان خوش آمده است که ابوالحسن فیروزآبادی رئیس مرکز ملی فضای مجازی در نشست همایش و نمایشگاه رسانه های نوین و شکل دهی نهادهای اجتماعی اعلام کرد، قرار است امکانات سخت‌افزاری بیش‌تری به دو پیام رسان گپ و سروش به عنوان پیامرسان های منتخب تعلق بگیرد؛ از جمله این‌که دیتاسنتر مخصوصی را در حوالی تهران برای این کار اختصاص دادیم.

فیروزآبادی درباره ادامه حمایت ها از 5 پیام رسان حذف شده هم اعلام کرد: تمام پیام رسان ها هنوز در دیتاسنترهای وزارت ارتباطات مستقرند و از ترافیک اینترنت رایگان استفاده می‌کنند؛ تعرفه ترافیکی آن‌ها هم‌چنان نیم‌بهاست.


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1438774.html