printlogo


کد خبر: 1458333تاریخ: 1397/11/23 09:26
اشتغال‌زایی برای ۹ نفر با راه‌اندازی کارگاه کیف دوزی/دغدغه‌های تأمین مالی از مشکلات پیش روی تولید است
گفتگو با جوان کارآفرین خندابی:
اشتغال‌زایی برای ۹ نفر با راه‌اندازی کارگاه کیف دوزی/دغدغه‌های تأمین مالی از مشکلات پیش روی تولید است
جمشید پورتوکلیان از جوانان کارآفرین خندابی است که با ۳۲ سال سن توانسته است با راه‌اندازی یک کارگاه کیف دوزی ،ضمن نقش‌آفرینی در حوزه اقتصاد مقاومتی برای ۹ نفر دیگر به‌طور مستقیم ایجاد اشتغال کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ در سال‌های اخیر واژه‌ای جدید تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی» به ادبیات اقتصادی کشور اضافه و به فراخور حال‌وروز اقتصاد کشورمان موردبحث قرارگرفته است.

امروزه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و مقاومتی کردن اقتصاد کشور و همچنین مقابله با تحریم‌های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران، بسیاری از مردم کشور به فعالیت و تولید در عرصه‌های اقتصاد مقاومتی روی آورده‌اند.

کارآفرین جوان خندابی:

اشتغال‌زایی برای ۹ نفر با راه‌اندازی کارگاه کیف دوزی در خنداب

جمشید پورتوکلیان از جوانان کارآفرین خندابی است که با ۳۲ سال سن توانسته است با راه‌اندازی یک کارگاه کیف دوزی، ضمن نقش‌آفرینی در حوزه اقتصاد مقاومتی برای ۹ نفر دیگر به‌طور مستقیم ایجاد اشتغال کند.

وی از شروع کار خود در این زمینه چنین گفت: مدت ۱۷ سال در کارگاه تولیدی در تهران شاگردی کردم تا سال گذشته تصمیم گرفتم با تجربیاتی که در این زمینه کسب کرده‌ام به استان مرکزی بازگردم و در زادگاه خود یک کارگاه مستقل را راه‌اندازی کنم.

وی ادامه داد: تمام سرمایه من برای شروع کار دو میلیون تومان بود که تصمیم گرفتم با همین مقدار یک چرخ‌خیاطی و مقداری پارچه تهیه کنم و کار را شروع کنم.

این جوان خندابی در ادامه بابیان اینکه در یک‌خانه مخروبه نزدیک منزل پدری‌ام به کمک برادرم کار را شروع کردم، گفت: بعد از مدتی برای توسعه کارگاه به کمیته امداد مراجعه کردم و مبلغ ۲۰ میلیون تومان وام دریافت کردم و یکی از شروط دریافت این تسهیلات اشتغال‌زایی برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد بود.

وی افزود: در تیرماه سال جاری کارگاه خود را از روستای دهشیرخان به مرکز اشتغال و توسعه شهدای جاورسیان که متعلق به کمیته امداد هست انتقال دادم و توانستم برای ۹ نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد به‌طور مستقیم و ۱۲ نفر به‌طور غیرمستقیم ایجاد اشتغال کنم.

این جوان کارآفرین با ابراز رضایت از فروش محصولات تولیدی کارگاهش گفت: خوشبختانه با بازاریابی که انجام دادیم توانستم برای تولیداتمان در اراک، ملایر، تهران، دزفول و قم بازار فروش مناسبی فراهم کنیم.

کیفیت محصولات تولیدی از دلایل موفقیت

وی یکی از دلایل موفقیت خود در این بخش را کیفیت محصولات تولیدی دانست و گفت: کیفیت تولید در جذب مشتری بسیار مهم است و همین کیفیت خوب محصولات تولیدی باعث شد تا فروشندگان نیز محصولات کارگاه ما را تبلیغ کنند. خوشبختانه در این شرایط اقتصادی سودی که کسب می‌کنیم رضایت‌بخش است.

کارآفرین خندابی تصریح کرد: هدفم این است که در منطقه کارگاهی بزرگ با تجهیزات مکانیزه داشته باشم و بتوانم حداقل برای ۲۰ نفر دیگر اشتعال‌زایی کنم به همین منظور مدت ۸ ماه است که پیگیر وام ۲۰۰ میلیون تومانی از صندوق توسعه ملی هستم و هنوز موفق به دریافت این تسهیلات نشده‌ام.

دغدغه‌های تأمین مالی از مشکلات پیش روی تولید است

پورتوکلیان بابیان اینکه چالش سیستم بانکی از مشکلات پیش روی تولید است، گفت: در این مدت برای دریافت تسهیلات به بانک‌های زیادی مراجعه کرده‌ام ولی هرکدام به‌جای کمک به بخش تولید، بر سر راه تولید سنگ‌اندازی می‌کنند.

وی گفت: اگر مشکلات بانکی رفع شود ۹۰ درصد مشکل کارآفرینان حل خواهد شد. ظرفیت‌های خوبی در منطقه خنداب وجود دارد اما مشکلات بانکی مانع اشتعال‌زایی و کارآفرینی در منطقه است از مسئولین درخواست داریم که در رفع این مشکلات کارآفرینان را همراهی کنند.


انتهای پیام/

 


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1458333.html