printlogo


کد خبر: 1465568تاریخ: 1397/12/15 15:01
دستگیری مأمور قلابی اداره مالیات در ساوه/توقیف خودروی حامل پارچه‌های قاچاق در اراک
اقدامات ۲۴ ساعت گذشته نیروی انتظامی استان مرکزی؛
دستگیری مأمور قلابی اداره مالیات در ساوه/توقیف خودروی حامل پارچه‌های قاچاق در اراک
در ۲۴ ساعت گذشته به تلاش مأمورین نیروی انتظامی مجموعه‌ای از باندهای قاچاق و سرقت در حوزه‌های مختلف در استان مرکزی دستگیر شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ در ۲۴ ساعت گذشته به تلاش مأمورین نیروی انتظامی مجموعه‌ای از باندهای قاچاق و سرقت در حوزه‌های مختلف در استان مرکزی دستگیر شدند.

کشف ۱۸۰ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق در ساوه

در عملیات مأموران انتظامی شهرستان ساوه ۱۸۰ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق به ارزش ۶۳۰ میلیون ریال کشف شد.

سرهنگ" پرویز اسدی" فرمانده انتظامی شهرستان ساوه دراین‌باره گفت: در تداوم طرح‌های مبارزه همه‌جانبه با معضل قاچاق کالا، مأموران انتظامی شهرستان در یکی از محورهای مواصلاتی به یک دستگاه خودرو مشکوک شدند.

وی افزود: در اقدامی غافلگیرانه خودرو متوقف و پس از بازرسی از آن تعداد ۱۸۰ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق به ارزش ۶۳۰ میلیون ریال کشف شد.

این مقام انتظامی اظهار داشت: راننده خودرو در این رابطه دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

توقیف خودروی حامل پارچه‌های قاچاق در اراک

یک دستگاه خودروی سواری حامل پارچه‌های خارجی قاچاق در عملیات پلیس شهرستان اراک توقیف شد.

سرهنگ "امیر مختاری" فرمانده انتظامی شهرستان اراک در تشریح این خبر اظهار داشت: روز گذشته مأموران یگان امداد پلیس این شهرستان در هنگام گشت زنی در یکی از خیابان‌های شهر، به یک دستگاه خودروی سواری حامل کالا مشکوک شده و آن را متوقف کردند.

وی یادآور شد: مأموران در بازرسی از خودروی مذکور موفق به کشف ۷۶ توپ پارچه خارجی قاچاق فاقد هرگونه مدارک معتبر گمرکی شدند.

این مقام انتظامی در پایان با اشاره به ارزش ۱۰۰ میلیون ریالی پارچه‌های قاچاق کشف‌شده، افزود: ۲ متهم دستگیرشده در این عملیات پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شدند.

یک کشته در حادثه رانندگی روز گذشته در استان مرکزی

در حادثه برخورد یک دستگاه کامیون و یک دستگاه پژو در اتوبان کربلا واقع در ورودی اتوبان ساوه - همدان یک نفر جان باخت و ۳ نفر دیگر مجروح شدند.

سرهنگ" ایرج کهریزی" رئیس پلیس‌راه استان تشریح جزئیات این حادثه گفت: در ساعت ۵ و ۳۸ دقیقه روز گذشته در پی اعلام گزارشی به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک تصادف در اتوبان کربلا واقع در ورودی اتوبان ساوه - تهران، بلافاصله تیم‌های امدادی و انتظامی در محل حادثه حاضر شدند.

وی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد یک دستگاه کامیون با یک دستگاه پژو ۴۰۵ برخورد کرده است و در این حادثه ۴ نفر به شدت مجروح و به مراکز درمانی منتقل‌شده‌اند .

سرهنگ " کهریزی" با اشاره به فوت یکی از سرنشینان خودروی سواری پس از انتقال به بیمارستان خاطرنشان کرد: در بررسی کارشناس پلیس‌راه از صحنه تصادف، علت این حادثه عدم توجه به جلو از سوی راننده پژو اعلام شد.

کشف۴۰ کیلوگرم مواد اولیه و ۴۹ هزار عدد مواد محترقه غیرمجاز در اراک

در عملیات مأموران پلیس امنیت عمومی استان ۴۹ هزار عدد مواد محترقه و ۴۰ کیلوگرم مواد اولیه ساخت این مواد در اراک کشف و ۳ نفر دستگیر شدند.

سرهنگ "محمود خلجی"معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در تشریح این خبر گفت: در تداوم  طرح‌های ارتقاء‌ امنیت اجتماعی و به‌منظور ایجاد امنیت مناسب در روزهای پایانی سال و به‌ویژه پیشگیری از بروز حوادث ناگوار در استفاده ناصحیح از مواد محترقه، طرح برخورد با تهیه و توزیع‌کنندگان مواد محترقه غیرمجاز از سوی پلیس استان با جدیت دنبال می‌شود.

وی افزود: روز گذشته در ادامه این طرح‌ها، مأموران انتظامی در استان موفق شدند، ۴۹ هزار عدد انواع مواد محترقه غیرمجاز و ۴۰ کیلوگرم مواد پیش سازی که برای ساخت مواد منفجره غیرمجاز استفاده می‌شد را کشف کنند.

سرهنگ خلجی ادامه داد: در این عملیات ۳ نفر دستگیر و با تشکیل پرونده به دستگاه قضائی معرفی شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به برخورد قاطع پلیس با سودجویان و توزیع‌کنندگان مواد محترقه بیان داشت: به استناد قانون مجازات اسلامی هرگونه قاچاق ، خریدوفروش مواد منفجره و محترقه به‌طور غیرمجاز جرم محسوب شده و مرتکب آن به مجازات مندرج در قانون محکوم می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان  می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرقانونی و موارد مشکوک مراتب را در کلیه ساعات شبانه‌روز به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

دستگیری مأمور قلابی اداره مالیات در ساوه/ اعتراف به ۱۶ فقره کلاه‌برداری از مدیران و کارکنان شرکت‌های صنعتی

جانشین فرماندهی انتظامی استان از دستگیری فردی که با جعل عنوان مأمور اداره مالیات از ۱۶ مدیر و کارکنان شرکت صنعتی در این شهرستان کلاه‌برداری کرده بود، خبر داد.

سرهنگ "یوسف سپهوند" در بیان جزئیات این خبر گفت: چندی پیش یکی از کارمندان اداره مالیات با مراجعه به پلیس آگاهی شهرستان اعلام داشت که مدتی است فردی ناشناس از نام و موقعیت او سوءاستفاده می‌کند و از مدیران شرکت‌های صنعتی مقادیری وجوه نقد کلاه‌برداری کرده است.

وی ادامه داد:‌ با توجه به اهمیت موضوع، این پرونده به تیمی از کارآگاهان پلیس شهرستان ارجاع داده شد و تحقیقات تخصصی پلیس برای بررسی این موضوع آغاز شد .

سپهوند ادامه داد: با آغاز تحقیقات پلیس مشخص شد که فردی ناشناس در تماس با مدیران شرکت‌های صنعتی در شهرستان، خود را به‌عنوان مأمور اداره مالیات معرفی کرده و با مطرح کردن بیماری یکی از بستگانش، مبالغی از آنان دریافت کرده است.

وی اضافه کرد: در ادامه رسیدگی به این پرونده کارآگاهان پلیس دریافتند که وجوه انتقال‌یافته از مالباختگان به شماره کارت‌بانکی انتقال شده که مدتی پیش دریکی از شهرستان‌های مرکزی کشور از یک خودرو سرقت شده است.

این مقام انتظامی در ادامه اظهار داشت: با تلاش شبانه‌روزی کارآگاهان پلیس، سرانجام فرد کلاه‌بردار که به دلیل محکومیت دریکی از زندان‌های کشور به سر می‌برد، شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی تحقیقات تخصصی کارآگاهان از او آغاز شد.

سپهوند تصریح کرد: با توجه به اسناد و مدارک به‌دست‌آمده در خلال رسیدگی به پرونده‌های تشکیل‌شده، این فرد ضمن اعتراف به استفاده از کارت‌بانکی سرقت شده برای اعمال مجرمانه خود به ۱۵۰ میلیون ریال کلاه‌برداری از ۱۶ مدیر و کارکنان شرکت صنعتی در سطح شهرستان ساوه اعتراف کرد.

وی بابیان اینکه این فرد با تبلیغات این شرکت‌ها در فضای مجازی شماره‌های تماس شرکت‌های صنعتی را به دست می‌آورده است، گفت: با توجه به اینکه احتمال کلاه‌برداری‌های دیگر این فرد در دیگر استان‌های کشور، تحقیقات تکمیلی کارآگاهان پلیس در این خصوص همچنان ادامه دارد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: افرادی که به این روش از آنان کلاه‌برداری شده است می‌توانند به پلیس آگاهی شهرستان ساوه مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۰۸۶۲۱۸۳۱۶۱۶و یا ۰۸۶۲۲۱۸۳۱۶۱۸ تماس گرفته و شکایت خود را پیگیری کنند.

انتهای پیام/

 


لینک مطلب: http://www.dana.ir/News/1465568.html