printlogo


کد خبر: 1487068تاریخ: 1398/02/28 16:24
جزییات اقدامات سپاه کرمانشاه در کمک به واحدهای سیل‌زده
سردار ریحانی مطرح کرد؛
جزییات اقدامات سپاه کرمانشاه در کمک به واحدهای سیل‌زده
فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه جزییات اقدامات سپاه کرمانشاه در کمک به واحدهای سیل زده استان را تشریح کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار بهمن ریحانی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد از اجرای طرح جهاد همبستگی ملی توسط سازمان بسیج خبر داد و اظهار داشت: هدف از این طرح استفاده از ظرفیت بسیج به عنوان بزرگترین سازمان مردم نهاد جهت کمک به سیل زدگان است.

وی هدف دیگر این طرح را کمک به افراد سیل زده با توجه به تورم موجود دانست و گفت؛ همچنین می توانیم در راستای کمک به دولت جهت بازسازی مناطق و تامین اقلام از دست رفته مردم سیل زده کمک کنیم.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه بیان داشت: این طرح دو محور دارد یکی در بحث ساخت منازل و دیگری در بحث تامین کالاهای اساسی مردم سیل زده است.

سردار ریحانی ادامه داد: در کل کشور قرار شد سازمان بسیج سازندگی کمک کند و ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی مردم سیل زده را بر عهده گیرد.

به گفته فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه، در این راستا سهم استان کرمانشاه ساخت ۵۰۰ واحد است که مقرر شده کمک ها در سطح استان کرمانشاه جمع آوری و به این منظور به کار گرفته شود.

وی افزود: محور انجام این کارها با مساجد است و سامانه ای به این منظور طی هفته آینده راه اندازی خواهد شد که قرار است خانه هایی که نیاز به تعمیر و بازسازی دارند بدون ثبت اسم مالک با کد مخصوصی در سامانه ثبت شود.

سردار ریحانی تصریح کرد: مساجد نیز با مراجعه به سامانه منازل را انتخاب می کنند و کمک های لازم را جهت بازسازی آن جمع‌آوری و با نظارت خود مساجد و بسیج سازندگی ساخت آنها را آغاز می کنند.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در این راستا اگر مساجد گروه جهادی داشتند می‌توانند برای این کار اقدام کنند و بسیج سازندگی هم در این راستا نظارت کافی را داشته باشد.

وی ادامه داد: البته مسئولیت اصلی ساخت منازل با بنیاد مسکن است و چون وام بلاعوض کفاف ساخت خانه ها را نمی دهد ما نیز در این راستا کمک کرده و برای تجهیز آنها اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

 سردار ریحانی یادآور شد: برای تامین کالاهای اساسی قرار شد بسیج اصناف با استفاده از ظرفیت صنوف و بازاریان و با شعار هر بازاری یک کالای اساسی کمک کنند و اگر یک بازاری نتوانست یک کالای اساسی را تامین کند می‌تواند با کمک چند بازاری این کالا را تهیه کنند.

به گفته این مقام مسئول، این کار متناسب با اطلاعات و آماری که از قبل گرفته شده و در حال تکمیل است و مشخص می شود که سیل زده ها چه میزان اقلامشان در سیل آسیب دیده و متناسب با آن اقلام و کالاهای مورد نیاز جمع‌آوری می‌شود و اگر چنانچه پول خرید اقلام نیز تهیه شده باشد با آن کالاهای اساسی خریداری خواهد شد.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: در این راستا تاکنون کارهای هماهنگی و جلساتی برگزار شده و امیدواریم هر چه زودتر عملیاتی شود.

 

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://www.dana.ir/News/1487068.html