printlogo


کد خبر: 1496159تاریخ: 1398/03/29 11:58
وجود ۳۰ مدرسه خشت و گلی در استان کرمان/ 70 درصد این مدارس در مهرماه۹۸ به بهره برداری می رسند
مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان:
وجود ۳۰ مدرسه خشت و گلی در استان کرمان/ 70 درصد این مدارس در مهرماه۹۸ به بهره برداری می رسند
مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: ۳۰مدرسه خشت و گلی در استان کرمان وجود دارد که در ۱۲ منطقه آموزشی استان قرار دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید محمد واعظی نژاد مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در گفتگو با راه آرمان در رابطه با تعداد مدارس خشت و گلی در استان کرمان اظهار داشت: ۳۰مدرسه خشت و گلی در استان کرمان وجود دارد .

وی گفت : این مدارس در ۱۲ منطقه آموزشی استان کرمان با ۸۰ کلاس درس و با زیربنای ۶هزار ۴۸۴متر مربع برای یک هزار و ۲۷۳ دانش آموز است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان خاطر نشان کرد: این ۳۰مدرسه از محل اعتبارات تخریب و بازسازی در قالب برچیدن مدارس خشت و گلی استان کرمان معرفی شده اند .

واعظی نژاد عنوان داشت: کار بازسازی این پروژه ها از نیمه دوم سال ۹۷ آغاز شده است و پیش بینی می شود تا مهرماه سال ۹۸ حدود ۷۰ درصد این مدارس جهت بهره برداری تحویل آموزش و پرورش استان شود.


وی افزود: مدارس خشت و گلی در شهرستان های ریگان، ارزوئیه، اسفندقه، بافت، بردسیر، بم، رابر، راین، فهرج، کوهبنان، منوجان و نرماشیر قرار دارند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با اشاره به شهرستان هایی که باید بازسازی در آن ها صورت گیرد ، ابراز داشت: در شهرستان ریگان ۳ پروژه و ۹ کلاس درس، ارزوئیه ۱پروژه و ۱ کلاس درس، اسفندقه ۲ پروژه و ۳ کلاس درس، بافت ۵پروژه و ۱۳ کلاس درس،بردسیر ۲ پروژه و ۱۲ کلاس درس، بم ۲ پروژه و ۲ کلاس درس، رابر ۴پروزه و ۹ کلاس درس،راین ۲پروژه و ۲ کلاس درس، فهرج ۳ پروزه و ۴ کلاس درس، کوهبنان ۳ پروژه و ۱۸ کلاس درس، منوجان۱ پروژه و ۱ کلاس درس،نرماشیر ۲ پروژه و ۶ کلاس درس باید مورد بازسازی قرار گیرند.


انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1496159.html