printlogo


کد خبر: 1502705تاریخ: 1398/04/20 19:05
بازدید کمیساریای پناهندگان سازمان ملل از آموزش فنی و حرفه‌ای اتباع در مشهد
بازدید کمیساریای پناهندگان سازمان ملل از آموزش فنی و حرفه‌ای اتباع در مشهد
مراسم بازدید هیئت دیپلماتیک و دفاتر سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، از کارگاه‌های آموزشی اتباع در مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای خواهران مشهد شب گذشته برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مشهدپیام،مراسم بازدید هیئت دیپلماتیک و دفاتر سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، از آموزش‌های اتباع در مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای خواهران مشهد شب گذشته برگزار شد.

در این مراسم از فعالیت‌های آموزشی، اشتغال‌زایی، خدمات پزشکی، خدمات توانبخشی و سایر کمک‌های توانبخشی به معلولان در این مرکز فنی و حرفه‌ای بازدید به عمل آمد.

مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران مشهد بستری برای برگزاری کلاس‌های آموزشی در زمینه‌های مختلف اشتغال زایی برای مهاجران، از جمله سوادآموزی، ارتقای کم توانان ذهنی، کلاس‌های آموزش صنایع دستی فراهم آورده است.

در این مرکز به مشاغلی مانند چرم دوزی، خیاطی، کامپیوتر، تعمیرات موبایل و انگشترسازی توجه شده است.

شورای هماهنگی امور معلولان مهاجرین افغانستانی نیز در این بازدید ضمن تأکید بر ادامه فعالیت‌های آموزشی در زمینه های اشتغال‌زایی و ارتقای کیفی زندگی معلولان، خواهان مشارکت و اخذ تصمیم در برنامه‌های مختلف و اولویت به جامعه معلول مهاجر بودند.

در ادمه نیز پیشنهاد داده شد که تخصیص اعتبار مالی سالانه از سوی سازمان ملل و نهادهای بین‌المللی جهت حمایت از پروژه‌های اجرایی و نیازمندی‌های حوزه معلولان مهاجر و همچنین پیگیری وعده‌های سال گذشته نیز انجام شود.

قابل ذکر است اداره فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی از سال 90 تا 98 تعداد 1435 نفر را در89 رشته آموزش داده است که اغلب افراد آموزش دیده از مهاجرین افغانستانی هستند.

به گفته مسئولان اداره فنی و حرفه‌ای استان باتوجه به تنوع در زمینه‌های مختلف آموزشی و افراد آموزش دیده در مشهد، هدف تحول در ایجاد کسب وکار و همجنین تکمیل شبکه اشتغال‌زایی در تولید و عرضه کالا و خدمات است.

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://www.dana.ir/News/1502705.html