printlogo


کد خبر: 1505236تاریخ: 1398/04/29 10:54
آیا توقع داشتند ایران پس از توقیف نفتکش خود توسط انگلیس دست روی دست بگذارد؟/ زمان آن رسیده که انگلیس و آمریکا حاکمیت دیگر کشورها را به رسمیت بشناسند
واکنش کاربران توئیتر به توئیت وزیر امور خارجه انگلیس علیه ایران؛
آیا توقع داشتند ایران پس از توقیف نفتکش خود توسط انگلیس دست روی دست بگذارد؟/ زمان آن رسیده که انگلیس و آمریکا حاکمیت دیگر کشورها را به رسمیت بشناسند
"جرمی هانت" وزیر امور خارجه انگلیس پس از توقیف 2 نفتکش انگلیسی توسط ایران در تنگه هرمز، طی یک بازتوئیت با واکنش کاربران توئیتر کشور خود مواجه شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ "جرمی هانت" وزیر امور خارجه انگلیس پس از توقیف 2 نفتکش انگلیسی توسط ایران در تنگه هرمز، طی یک بازتوئیت با واکنش کاربران توئیتر مواجه شد.

 

 

در این توئیت با انتشار تصویری از بیانیه ی وزیر امور خارجه انگلیس آمده است: "جرمی هانت بیانیه محکوم کردن توقیف (نفتکش انگلیس) را منتشر کرد و گفت که هیچ تبعه انگلیسی در کشتی حضور نداشته است."

واکنش کاربران به این توئیت را می خوانیم:

 

 
- پاسخ متناسبی بود.
 
 

 

- این یعنی انگلستان عصبانی است. آیا انتظار داشتند ایران پس از توقیف نفتکش خود توسط انگلیس دست روی دست بگذارد؟

 

 

- آیا ما به تازگی یکی از کشتی های آنها را توقیف نکرده بودیم؟

 

 

- متأسفانه ناوگان سلطنتی ما به خاطر سال ها کاهش بودجه ناتوان است و نمی تواند از منافع ما در خارج از کشور محافظت کند.

 

 

- من مطمئنم آنها نیز دزدی نفتکش خود توسط ما را غیر قابل قبول می دانند. ما با دست خودمان، خودمان را به درد سر انداختیم و نباید کسی را سرزنش کنیم. مشکل اصلی ایران نیست، بلکه آمریکا است. آنها مشغول یک بازی خطرناک فاسد هستند و ما را به درون آن می کشانند.

 

 

- بهتر است نفتکش ایران را آزاد کنید.

 

 

- اگر این تنش ها به جنگ منجر شود، خانواده های آمریکایی و انگلیسی رنج می برند. زیرا ترامپ وقتی در زمین گلف خود است، هیچ اهمیتی به سربازانی که جان خود را از دست می دهند، نمی دهد. باید یادآوری کنم که چه کسی این توقیف را را آغاز کرد!!!

 

 

- "هانت" آرام باش و بازیچه ی دستان ترامپ و نتانیاهو نشو، آنها جنگ طلب هستند.

 

 

- وقتی به درخواست یک احمق به تمام معنا در آمریکا (ترامپ) که شما را دست نشانده خود می داند و دیوانه وار سفیر شما در آمریکا را می کوبد، اقداماتی را انجام می دهید، پس مستحق هر بلایی هستید. تو مستحق مجازاتی آقای هانت!

 

 

- آقای هانت، دولت شما با توقیف نفتکش ایران در جبل الطارق قبلا به این کشور تجاوز کرده است.

 

 

- جرمی هانت و انگلستان نفتکش ایرانی "گریس 1" در جبل الطارق را آزاد خواهید کرد. از تحریک جنگ علیه ایران توسط آمریکا حمایت نمی کنید و وارد واکنش با رفتار خشونت آمیز و ناخوشایند نمی شوید. روشن است؟!

 

 

- هانتِ دزد دریایی فکر می کرد که ایرانی ها بیکار می نشینند. سگ کوچک ترامپ نباش.

 

 

- این نتیجه استفاده از نیروی نظامی به عنوان دزد دریایی است. آن (اقدام ایران) را تلافی، سرنوشت و عدالت بدانید. به عقیده من زمان آن رسیده که انگلیس و آمریکا حاکمیت دیگر کشورها را به رسمیت بشناسند.

جرمی هانت در اظهاراتش گفت: "من واقعا نگران توقیف 2 ناو دریایی توسط مقامات ایران در تنگه هرمز هستم. خدمه نفتکش ها غیر انگلیسی هستند و هیچ شهروند انگلیسی در آنها حضور ندارد."

وی افزود: "به زودی برای بررسی آنچه می دانیم و آنچه می توانیم برای آزادی سریع آن 2 کشتی (یکی با پرچم انگلیس و دیگری با پرچم لیبریا) انجام دهیم به کمیته ی کبری می روم. سفیر ما در تهران در حال رایزنی با وزارت امور خارجه ایران است و ما نیز با شرکای بین المللی همکاری نزدیکی داریم."

هانت در پایان اظهاراتش گفت: "این توقیف ها غیر قابل قبول است. آزادی عبور و مرور و حمل و نقل دریایی در خلیج فارس باید تأمین شود."

 

معصومه میرحسینی – تیتریک

 

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1505236.html