printlogo


کد خبر: 1511931تاریخ: 1398/05/20 17:25
مهدیشهر را منطقه آزاد نکنید!/ منطقه گردشگری یا حیاط خلوت؟
گزارشی از گسترش بی عفتی در مناطق گردشگری؛
مهدیشهر را منطقه آزاد نکنید!/ منطقه گردشگری یا حیاط خلوت؟
واگویه از زنانی که با کشف حجاب در مناطق گردشگری و کنار جاده تردد می کنند! دقت کردید؟ کشف حجاب در کنار جاده اصلی در جامعه اسلامی !!!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، باور نداریم... هنوز هم باور نداریم که تهاجم فرهنگی بر جامعه ما سایه افکنده باشد، باور نداریم که بی بند و باری در برخی شهرها بی داد می کند، باور نداریم که برخی نقاط کشور به منطقه آزاد تبدیل شده اند و زنان و دختران با پوششی بسیارجلف و زننده در خیابان ها و معابر پرسه می زنند. باور نداریم اوضاع اسفبار حجاب و عفاف را که روز به روز به سمت غربی تر شدن پیش می روند.

آری باور نداریم که اگر باور داشتیم، هر یک از ما غیرتمان را بیش از این خرج می کردیم و امر به معروف و نهی از منکر را فراموش نمی کردیم. امر به معروفی که یک فریضه واجب است و چنانچه جامعه عاری از آمر معروف شود، به سمت تباهی پیش می رویم.

باوری که به آن نرسیدیم ولی برخی مردم متدین و بابصیرت خوب به این باور رسیدند که وضعیت فرهنگی جامعه به ناکجا آباد می رود و از آن گلایه ها داشتند و واگویه های دردمندانه خود از این وضعیت اسفبار حضور گردشگر نماها در مناطق گردشگری شمال شهرستان مهدیشهر را با مرآت در میان گذاشتند.

واگویه از زنانی که با کشف حجاب در مناطق گردشگری و کنار جاده تردد می کنند! دقت کردید؟ کشف حجاب در کنار جاده اصلی در جامعه اسلامی !!!

واگویه از شوخی های جلف و زننده دختران بی عفت و پسران بی غیرتی که در مناطق گردشگری حضور می یابند و نگاه ها را به سمت و سوی خود می کشانند.

 

واگویه از انبوه خودروهای عبوری در جاده ها که جز معدودی از سرنشینان، قریب به اتفاق آنها هیچ پوششی بر سر خود ندارند و خودرو را حریم شخصی خود کرده اند در حالی که طبق گفته سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی " خودرو حریم خصوصی نیست و کشف حجاب در آن، جرم محسوب می‌شود."

در بیانات سردار اشتری که در 27 تیرماه 98 در رسانه ها منتشر شد، آمده " بار‌ها اعلام کرده‌ایم، خودرو حریم خصوصی نیست و کشف حجاب در آن، جرم محسوب می‌شود، برهمین اساس طرح ناظر یک را راه اندازی کردیم که اثرات مثبتی نیز به همراه داشته است."

آیا طرح ناظر یک در مناطق گردشگری شهرستان مهدیشهر نیز اجرا می شود؟ اگر اجراییست پس چرا نتایج آن ملموس نمی باشد؟ و همچنان دختران و پسران در قالب تورهای گردشگری و تیم های آفرود بی بند و باری را ترویج می کنند و مناطق گردشگری این دیار، حیات خلوت آنهاست...

و عده ای هم اینها را گردشگر می نامند...

 

ولی کدام گردشگر؟ گردشگری که سوغات ضد فرهنگی و بی بند و باری را به همراه می آورند و بعضا عرصه را بر گردشگران واقعی تنگ کرده اند گردشگر نیستند بلکه شاید از نوچه های مصیح علی نژاد باشند که در لباس گردشگر با اهداف خاصی در برخی نقاط حضور پیدا می کنند.

این حجم از بی بندو باری ها که در نقاط گردشگری گسترده شده است نمی تواند اتفاقی باشد و یقینا پشت پرده این حضور های بی غیرتانه، مسائلی نهفته است.

گناه مردم متدین شهرستان مهدیشهر چیست که باید اینچنین بی بند و باری ها و ایجاد فضای مسموم را در دیار خود شاهد باشند؟

 

هر چند بعد از اینکه امام جمعه مهدیشهر بارها در خطبه های نماز جمعه از این اوضاع نابسامان بی حجابی در مناطق گردشگری گلایه ها داشتند و به سمع و نظر مسئولان مربوطه رساندند، دستگاه های متولی فعال شده و اقدامات نظارتی خود را شکل دادند ولی همچنان شاهد بی بند و باری ها ی گسترده در مناطق گردشگری شمال شهرستان می باشیم که می طلبد اقدامات جدی تری با همت مسئولان و با کمک مردم شکل بگیرد.

مردمی که خود پای کارند و این وضعیت را به شدت محکوم می کنند و طبق اظهارات جمعی از مردم شهرستان اعم از مهدیشهر و شهمیرزاد و روستاها و مناطق ییلاقی، منطقه گردشگری شدن را نمی خواهند اگر با بی بند و باری و فساد همراه باشد و اعتقادات فرهنگی مردم این دیار آسیب ببیند. 

انتهای پیام/ م

 


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1511931.html