printlogo


کد خبر: 1517314تاریخ: 1398/06/09 14:30
"هامین" شکرانه برداشت رطب در جنوب سیستان و بلوچستان/ گردشگری کشاورزی باعث توسعه زیر ساخت ها می شود
"هامین" شکرانه برداشت رطب در جنوب سیستان و بلوچستان/ گردشگری کشاورزی باعث توسعه زیر ساخت ها می شود
سومین جشنواره "هامین" به شکرانه برداشت رطب در روستای پره کنت شهرستان سراوان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون؛ سومین جشنواره هامین با حضور مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و فرهنگی سیستان و بلوچستان، فرماندار شهرستان، رئیس شورای شهر و جمعی از مردم در روستای پره کنت برگزار شد.

 جلال زایی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: "هامین" در واقع مراسم شکرانه  یک سال تلاش و کوشش کشاورزان در بحث برداشت متعدد و متفاوت رطب اسشت که جشن گرفته می شود.

وی افزود: هامین در سال 1394 این با شماره 1091 این مهم به ثبت رسید و همه افرادی که در این مسیر زحمت کشیده بودند توانستند هویت و اصالت "هامین" را به سمتی رقم زنند که امروز به خود افتخار کنیم که در پایان فصل برداشت خرما در جشن کشاورزان حضور پیدا کنیم.

مدیر کل میراث  فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه امروز گردشگری کشاورزی در مزارع و باغ ها می تواند باعث توسعه زیر ساخت ها شود، خاطر نشان کرد: امید است گردشگری مزارع، گردشگری  کشاورزی، نگاه به ایده های نو و خلاق در حوزه کشاورزی، را در کنار "هامین" و سایر موارد تأثیر گذار را نیز ادامه دهیم.

جلال زاهی خاطر نشان کرد: "هامین" سر لوحه بسیاری از گردشگری ها از قبیل گردشگری کشاورزی که  قرار است رقم بخورد، باشد.

لازم به ذکر است اجرای موسیقی محلی، ساخت سفال توسط صنعتگران روستای کلپورگان و همچنین حصیر بافی از دیگر برنامه های سومین جشنواره "هامین" در روستای پره کنت بود.

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1517314.html