printlogo


کد خبر: 1546379تاریخ: 1398/08/20 11:43
5 کاروان زنجان در انتظار سفر به عتبات عالیات
مدیرحج و زیارت استان زنجان خبرداد؛
5 کاروان زنجان در انتظار سفر به عتبات عالیات
مدیر حج و زیارت استان زنجان گفت: 5 کاروان از استان زنجان قبل از امنیتی شدن کشور عراق در دفاتر حج و زیارت استان زنجان ثبت نام کرده اند که هنوز امکان اعزام فراهم نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرامرز بابایی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: در حال حاضر بر اساس صلاحدید سازمان مرکزی حج و زیارت استان و وزارت امور خارجه کشور عراق شرایط لازم را برای اعزام زائران ندارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شرایط کشور عراق امنیتی است، بیان داشت: در چنین شرایطی امکان اعزام زائران به عتبات عالیات وجود ندارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: تا اطلاع ثانوی فعالیت در حوزه عتبات عالیات متوقف شده است و امکان خروج زائران وجود ندارد.

مدیر حج و زیارت استان زنجان با اشاره به ثبت نام 5 گروه برای سفر به عتبات عالیات، تصریح کرد: در صورت مهیا شدن شرایط سفر این 5 گروه اعزام می شوند.

بابایی با بیان اینکه در حال حاضر ثبت نام انجام نمی شود، افزود: در صورت برقراری امنیت،سفرهای عتبات عالیات آغاز می شود.

وی قیمت عتبات عالیات را در حال حاضر یک میلیون و 700 هزار تومان تا 2 میلیون و 100 هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هوایی عتبات عالیات نیز 3.5 میلیون تومان است.

به گزارش موج رسا،قرار بود از اول آبان اعزام کاروان‌ های حج و زیارت به عتبات عالیات آغاز شود که به دلیل شرایط ویژه عراق، این اتفاق رخ نداد.
طبق آخرین اطلاعیه‌های صادر از سازمان حج و زیارت، تا اطلاع ثانونی همه سفرها به سمت عراق لغو شده است و آغاز اعزام‌ ها بعد از این تاریخ به برقراری آرامش در این کشور بستگی دارد.

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://www.dana.ir/News/1546379.html