printlogo


کد خبر: 1546787تاریخ: 1398/08/21 16:06
وجود ۱۸۵۷ کودک مبتلا به سوءتغذیه در استان مرکزی
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان مرکزی خبر داد؛
وجود ۱۸۵۷ کودک مبتلا به سوءتغذیه در استان مرکزی
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان مرکزی گفت: در حال حاضر ۱۸۵۷ کودک زیر ۵ سال مبتلابه سوءتغذیه در استان داریم که به تأیید مراکز بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رسیده و کمیته امداد ماهیانه به آنها سبد غذایی اهداء می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد رضا شایسته جو ، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با بیان اینکه طرح بهبود رژیم غذایی بیماران خاص و صعب العلاج از طرح‌های حوزه حمایت کمیته امداد است، گفت: طی سال جاری کنون ۴۰۰ بیمار نیازمند از حمایت‌های تغذیه‌ای کمیته امداد استان مرکزی با اعتبار ۱۳۶ میلیون تومان بهره‌مند شدند.

وی با اشاره به اهمیت تغذیه در پیشگیری و بهبود بسیاری از بیماری‌ها، گفت: یکی از دغدغه‌های خانواده‌های دارای بیمار تغذیه مناسب و هزینه‌های درمانی است که کمیته امداد به منظور حل مشکلات درمانی و حمایت تغذیه‌ای بیماران نیازمند خدماتی را به آن‌ها ارائه می کند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان مرکزی همچنین حمایت کمیته امداد از کودکان مبتلابه سوءتغذیه را از دیگر خدمات حمایتی برشمرد و افزود: در حال حاضر ۱۸۵۷ کودک زیر ۵ سال مبتلابه سوءتغذیه در استان داریم که به تأیید مراکز بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رسیده و کمیته امداد ماهیانه به آنها سبد غذایی اهداء می کند.

شایسته جو با بیان اینکه بیماران خاص و صعب العلاج به علت هزینه‌های بالا نیازمند کمک خیران هستند، خاطرنشان کرد: خیران و نیکوکاران می توانند از طریق شماره گیری کد #۰۸۶*۸۸۷۷*و یا مراجعه به دفاتر کمیته امداد در سراسر استان به بیماران نیازمند کمک کنند.

انتهای پیام/

 


لینک مطلب: http://www.dana.ir/News/1546787.html