printlogo


کد خبر: 1551475تاریخ: 1398/09/10 16:28
روش تربیتی انبیاء مبتنی بر عقلانیت است/ عمل و گفتار اهل نماز باید یکسان باشد
دبیر ستاد تفسیر قرآن کشور:
روش تربیتی انبیاء مبتنی بر عقلانیت است/ عمل و گفتار اهل نماز باید یکسان باشد
دبیر ستاد تفسیر قرآن کشور گفت: مطابق نبودن قول، رفتار و کردار اهل نماز موجب بی‌نمازی برخی دیگر می‌شود که باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین، حجت الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان در اجلاسیه نماز و مدرسه که امروز(یکشنبه) در سازمان تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: نماز میراث الهی و یک امر جامع است و اگر کسی مردم را دعوت به اقامه نماز می‌کند، بداند که قدم در راه انبیاء می‌گذارد و نماز میراث تمامی انبیاء است.

وی افزود: نماز در حیطه تزکیه و تعلیم و تربیت جای دارد و امروزه کانون تعلیم و تربیت مسجد، خانه و مدرسه است و متولیان این سه نهاد عهده‌داران تربیت هستند.

دبیر ستاد تفسیر قرآن کشور با بیان اینکه نماز زیباترین حال بنده خدا است، تصریح کرد: متولیان مسجد، مدرسه و خانه شامل روحانی، معلمان و والدین هستند و پدر و مادر باید فرزندان صالحی تربیت کنند.

وی بیان کرد: روش تربیتی انبیا مبتنی بر عقلانیت، فطرت و براساس مسائل فردی و اجتماعی است که دعوت ما به نماز هم باید بر این اساس باشد.

محمدیان تصریح کرد: در مقطع پیش‌دبستانی و ابتدایی فرزندان روحیه بسیار حساسی دارند و نباید با امر و نهی چادر سر فرزندان کنیم زیرا رفتار آمرانه نه تنها نتیجه نمی‌دهد بلکه باعث می‌شود دانش‌آموزان از راه درست دور شوند.

وی افزود: دانش‌آموزان در هر مقطعی یک ویژگی منحصر به فردی دارند و باید سبک زندگی مذهبی در کودکانمان را ترویج دهیم و از قصه و آیات قرآنی برای تاثیرگذاری استفاده کنیم.

این مقام مسئول گفت: اگر ‌حس مذهبی همراه با مهر به فرزندان آموزش داده شود موثر و ماندگار‌تر در وجود آنها خواهد بود.

محمدیان بیان کرد: سخت‌ترین دوره تربیتی مقطع بعد از دبستان یعنی 13 سالگی به بعد است زیرا در این زمان فرزندانمان به شکوفایی عقلی رسیده‌اند و از والدین حرف نمی‌پذیرند بلکه تنها فقط دنبال استقلال و استدلال هستند که ما وظیفه داریم مسئولیت اجتماعی به آنها بسپاریم تا به طور صحیحی تربیت شوند.

وی افزود: مطابق نبودن قول، رفتار و کردار اهل نماز موجب بی‌نمازی برخی دیگر می‌شود که باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

این مقام مسئول در پایان تاکید کرد: در آموزش و پرورش تعلیم و تربیت باید برای دختران جامعه ویژه‌تر باشد زیرا یک پسر مساوی با یک پسر است اما یک دختر مساوی با یک ملت است و اگر فرزندان امروز مادران خوبی باشند قطعا نسل‌های صالحی تربیت خواهد شد.

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1551475.html