printlogo


کد خبر: 1552880تاریخ: 1398/09/16 13:57
پهپاد نیروی دریایی ارتش در بندر کنارک رونمایی شد
با حضور معاون هماهنگ کننده ارتش؛
پهپاد نیروی دریایی ارتش در بندر کنارک رونمایی شد
"سیمرغ" نام پهپاد نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که صبح امروز در بندر کنارک در جنوب سیستان وبلوچستان رونمایی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون؛ معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم رونمایی از این پهپاد که صبح امروز در کنارک در جنوب سیستان وبلوچستان انجام شد گفت: سیمرغ از پهپادهای شاهد129 است که در خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز برای ماموریت های مدنظر به کار گیری می شود.
 
امیردریاداری سیاری افزود: این پهپاد امکان مداومت پروازی تا 24 ساعت و ارتفاع 25 هزار پا دریایی دارد که می تواند 8 موشک هوشمند سدید را نیز حمل کند.
 
وی تاکید کرد: این پهپاد به سامانه های پیشرفته و مجهزی از قبیل جنگ الکترونیک، اپتیکی و دوربین های حرارتی مجهز شده است. همچنین یکی از دور بردترین پهپادهای کشور می باشد که در گذشته در اختیار نیروی هوافضای سپاه پاسداران بود و می تواند تا مسافت 2هزار کیلومتر پرواز کند.
 
شایان ذکر است با حضور معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، ناوشکن شهید دریابان بایندر نیز به منطقه سوم نبوت نداجا در کنارک ملحق شد.
 
امیر سیاری هدف از این اقدام را تقویت حضور دریایی کشور در شمال اقیانوس هند و حضور فرامنطقه ای در آب های بین المللی عنوان کرد.

انتهای پیام/
 


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1552880.html