printlogo


کد خبر: 1566586تاریخ: 1398/11/04 14:36
مدیریت در خدمت دین و مبانی الهی مورد قبول جامعه است
امامان جمعه کردستان عنوان کردند:
مدیریت در خدمت دین و مبانی الهی مورد قبول جامعه است
امام جمعه سنندج گفت: مدیریتی مورد قبول است که در خدمت دین و مبانی الهی باشد و این مهم را باید همه افرادی که در جامعه مسوولیتی برعهده دارند در نظر داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از کُردتودی، ماموستا فایق رستمی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار کرد: نماز جمعه حج مساکین و عید مؤمنین بوده و انتظار می رود مسلمانان در این عرصه عبادی سیاسی حضوری گسترده داشته باشند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود از خدمات و تلاش‌های نیروهای راهداری در تسهیل امور عبور و مرور مسافران در جاده‌های بین شهری تقدیر کرد.

ماموستا رستمی خاطرنشان کرد: تلاش‌های نیروهای راهداری شایسته والاترین تقدیرهاست.

امام جمعه سنندج در ادامه خطبه‌های این هفته با اشاره به سیره و سنت رسول الله(ص) اظهار کرد: امروز راه رسول الله(ص) تنها راه نجات است و باید همه ما مسلمانان این امر را مدنظر داشته باشیم.

ماموستا رستمی افزود: مدیریتی مورد قبول است که در خدمت دین و مبانی الهی باشد و این مهم را باید همه افرادی که در جامعه مسوولیتی برعهده دارند در نظر داشته باشند.

امام جمعه سنندج همه نمازگزاران را به اخلاق‌مداری توصیه کرد و گفت: جامعه‌ای که همه اعضای آن اخلاق‌مدار باشند آن جامعه به سوی عزت و تعالی روزافزون پیش می‌رود.

ماموستا رستمی در پایان خطبه‌های این هفته بر فراهم کردن زمینه‌های لازم برای آشنایی هرچه بیشتر جوانان و نوجوانان با ارزش‌های دینی و مبانی اخلاقی تاکید کرد.

امام جمعه قروه

حجت الاسلام عابدین رستمی امروز و در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قروه با بیان اینکه تقوا در زندگی شخصی و اجتماعی باید در وجود انسان قرار داشته باشد اظهار داشت : انسان باید نسبت به مسائل دینی و دستورات الهی حساسیت داشته باشد.

وی به اهمیت نظارت بر مراسمات مختلف اشاره نمود و با بیان اینکه باید حرمت ایام فاطمیه حفظ شود افزود: بخش هایی از نظارت بر عهده مردم و بخشی دیگر بر عهده حکومت است.

امام جمعه قروه خاطر نشان کرد : باید بر تالارهای عروسی و بر آرایشگاه های زنانه و آتلیه های عکاسی نظارت شود که برخی از اقدامات این مجموعه ها مصداق دهن کجی به دین خداوند است.

به گفته وی صاحبان این مشاغل حق ندارند بستر گناه را آماده کنند.

رستمی به اهمیت ارسال کمک های مردمی به مردم سیل زده سیستان و بلوچستان که از استان های محروم کشور است اشاره نمود و بیان داشت

وی به مسائل سیاسی سطح کشور اشاره نمود و گفت: ما نمی دانیم چه تحریمی باقی مانده است که دشمن آن را اعمال نماید و نمی دانیم کدام تحریم برداشته شده است که قرار باشد باز هم اعمال شود!

با گفته رستمی عده ای از مسئولین ما با باور شعارهای دشمن درب های کشور را به روی دشمنان باز کردند و اقتصاد کشور را از بین بردند و فلش اتهامات را به سمت رهبر معظم انقلاب و به سمت حکومت انتقال دادند.

وی ادامه داد: بعد از دوندگی های بسیار دولتمردان ما به مردم می گویند یکی از برکات برجام ایجاد شکاف بین اروپا و آمریکا بود اما اگر شکافی ایجاد شده است پس این مکانیسم ماشه چیست؟

رستمی افزود: ما تعجب می کنیم که مسئول ما چطور نمی فهمد انگلستان در بزنگاه های حساس آمریکا را تنها نخواهد گذاشت و اروپا از منافع خود نخواهد گذشت.

آمریکا و اروپا در یک جبهه هستند و مانند سیستمی که اهداف مشترک دارند و ایران اسلامی را دشمن خود می دانند عمل می کنند. 

اروپا و آمریکا در 28 مرداد سال 1332 دولت قانونی ایران را سرنگون کردند و در جنگ تحمیلی انبارهای سلاح خود را در عراق در اختیار صدام قرار دادند و این دستاورد اروپا برای ایران بوده است و حالا تعجب دارد که مسئول ما بعد از 40 سال این مسائل را نمی فهمد

وی به سخنان رهبر انقلاب اسلامی در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته اشاره نمود و گفت : آن جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند که سردار سلیمانی را به شهادت رساندند و ما به دولت اعلام می کنیم هر نوع مذاکره ای با تروریست های فرودگاه بغداد ممنوع است.

عمر دولت‌ رو به پایان است و هنوز هم حرف از مذاکره می زند در حالی که اقتصاد کشور نابود شده است و مدام می گویند ما سایه جنگ را از سر کشور برداشتیم در حالی که اتفاقا سایه جنگ را نزدیک تر مردند و اگر ناوهای آمریکایی از خلیج فارس فاصله گرفتند به برکت اقتدار سپاه پاسداران بود.

وی در ادامه با توصیه به نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: کاندیداهای انتخابات باید از ارائه وعده های غیر عملی و غیر واقعی پرهیز کنند و بر مدار آنچه که وظیفه یک نماینده است عمل کند.

رستمی ادامه داد: نماینده باید از وعده هایی که خود او می داند عملی نمی شود پرهیز کند و وابسته به یک حزب و جناح نشود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه هیچ مسئولی حق ندارد امکانات مجموعه خود را در اختیار یک کاندیدای انتخابات قرار دهد افزود: رای ما برای هیچ کس مشخص نیست و از کسی حمایت نمی کنیم و تاکید داریم که باید به یک فرد انقلابی که به دنبال خدمت به مردم باشد رای داده شود.

امام جمعه دهگلان

امام جمعه دهگلان در خطبه نماز جمعه گفت: پست و مقام موروثی نیست و نباید افرادی برای منفعت خود به تخریب دیگران بپردازند.

ماموستا عبدالسلام محمدی امام جمعه دهگلان در خطبه نماز جمعه در مسجد جامع این شهر ضمن تشکر و قدردانی از حضور گسترده مردم شهرستان در همه صحنه ها بیان داشت: حضور گسترده مردم شهرستان نشان از بیداری و آگاهی مردم است.

وی با اشاره به تخریب بعضی افراد در جامعه گفت: متاسفانه افرادی که تنها به فکر منافع و کسب پست و مقام برای خود هستند افرادی صالح در جامعه  محسوب می شود زیرا تنها هدفشان رسیدن برای همان منفعت خودشان است اما کسانی که برای منفعت جامعه تلاش می کنند و در جامعه تاثیر گذارند زمانی که مطرح می شوند همیشه مورد تخریب در جامعه قرار می گیرند.

امام جمعه دهگلان با بیان اینکه متاسفانه بعضی افراد زمانی در پست و مقامی قرار میگیرند آنرا متعلق به خود می دانند در حالیکه پست و مقام  موروثی نیست بلکه برای خدمت به مردم است.

ماموستا محمدی در ادامه با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار داشت: در بحث انتخاب نماینده مجلس نباید قومیت یا طایقه گرایی مطرح باشد زیرا نماینده ای که به دور از قومگرایی و طایفه گرایی انتخاب شوند می تواند مشکلات جامعه را حل نمایند.

وی بیان داشت: متاسفانه در انتخاب نماینده مجلس در بحث طایفه گرایی و قومگرایی احتمال انتخاب فرد اصلح به مجلس کم است و همین عامل باعث عقب ماندگی بعضی حوزه های انتخابی است که فرد اصلح انتخاب نمی شود.

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1566586.html