printlogo


کد خبر: 1585462تاریخ: 1398/12/06 18:47
افزایش نظارت بر داروخانه‌های استان زنجان/ با احتکار مواد بهداشتی به شدت برخورد می‌شود
مدیرتعزیرات حکومتی استان زنجان خبر داد؛
افزایش نظارت بر داروخانه‌های استان زنجان/ با احتکار مواد بهداشتی به شدت برخورد می‌شود
مدیرتعزیرات حکومتی استان زنجان با اشاره به افزایش نظارت بر داروخانه‌ها و فروشگاه‌های عرضه تجهیزات پزشکی استان زنجان گفت: با احتکار کنندگان مواد بهداشتی به شدت برخورد می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مرتضی ممیزی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به اینکه از طرف سازمان بخشنامه نظارتی ارسال شده و براساس آن بخشنامه نظارتها در سطح استان انجام می‌شود اظهار کرد: از روز گذشته بازرسی از همه داروخانه‌ها و فروشگاه‌های عرضه تجهیزات پزشکی استان انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: تا این لحظه احتکاری در حوزه مواد بهداشتی و پزشکی در استان زنجان کشف نشده و اگر چنین مواردی وجود داشته باشد برخوردها برابر قانون انجام خواهد شد.

مدیرتعزیرات حکومتی استان زنجان با تاکید براینکه توزیع ماسک در سطح استان زنجان می‌شود افزود: بازرسی‌ها نیز به صورت مستمر انجام خواهد شد تا از سوء استفاده‌های احتمالی جلوگیری شود.

وی بیان کرد: اگر شهروندان موردی از عرضه تقلبی ماسک در بازار و یا احتکار مواد شوینده و ماسک مشاهده کردند سریعا به تعزیرات حکومتی استان گزارش دهند تا جلوی تخلف گرفته شود.

ممیزی با تاکید براینکه امروز چند مورد گزارش داشتیم که بازرسان جهت بررسی اعزام شدند ولی نتیجه گزارش هنوز اعلام نشده است بیان کرد: هر گونه افزایش قیمت مواد بهداشتی در استان زنجان نیز غیرقانونی بوده و هیچ کسی حق افزایش قیمت را ندارند و اگر چنین تخلفی مشاهده شود در اسرع وقت نسبت به تخلف مورد نظر تشکیل پرونده صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر توزیع ماسک در بین داروخانه‌های استان زنجان انجام می‌شود افزود: شاید داروخانه‌ها کمبود داشته باشند ولی حق ندارند ماسک‌های داده را توزیع نکنند.

مدیرتعزیرات حکومتی استان زنجان بیان کرد: اگر داروخانه‌ای از توزیع ماسک جلوگیری کرد مردم گزارش خود را به سامانه 124 اعلام کنند و در صورت دریافت گزارش بلافاصله داروخانه مورد نظر توسط بازرسان بررسی می‌شود.

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1585462.html