printlogo


کد خبر: 1594887تاریخ: 1399/01/10 20:24
همکاری اصناف در پیشگیری از کرونا قابل تقدیر است/ دولت حمایت های لازم را از کسبه داشته باشد
منتخب مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس یازدهم:
همکاری اصناف در پیشگیری از کرونا قابل تقدیر است/ دولت حمایت های لازم را از کسبه داشته باشد
آصفری منتخب مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه اصناف همواره در برهه های حساس به کمک دولت ها آمده اند گفت: یک روز در دوران دفاع مقدس و امروز هم با توجه به شیوع ویروس کرونا اصناف با تعطیلی صنوف و راه اندازی کارگاه های تولید ماسک دین خود را به نظام و انقلاب ادا کرده اند که این اقدامات بسیار ارزشمند است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد حسن آصفری، منتخب مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس یازدهم امروز در جریان بازدید از کارگاه تولید ماسک اتاق اصناف مرکز استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب؛ ضمن تقدیر و تشکر از اتاق اصناف مرکز استان مرکزی گفت: اصناف همواره در برهه های حساس به کمک دولت ها آمده اند و نقش خوشان را در کمک به نظام و کشور داشته اند.

آصفری اظهار کرد: یک روز در دوران دفاع مقدس و امروز هم با توجه به شیوع ویروس کرونا اصناف با تعطیلی صنوف و راه اندازی کارگاه های تولید ماسک دین خود را به نظام و انقلاب ادا کرده اند که این اقدامات بسیار ارزشمند است.

وی ادامه داد: با شیوع ویروی کرونا شاهد تعطیلی دو ماهه بسیار از صنوف در پیک کاریشان یعنی در ایام پایانی سال و نوروز هستیم در حالی که بسیاری از این صنوف مغازه های اجاره ای دارند و بنا به درآمدهای روزانه ای که داشته اند هزینه های خودشان را پرداخت می کردند.

منتخب مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه تمام صنوف با تعطیل کردن واحدهای صنفی خودشان دستور دولت را اجرایی کردند بیان کرد: امیدواریم با فروکش کردن ویروس کرونا شاهد حمایت های اساسی دولت از اصناف باشیم.

وی ادامه داد: انتظار داریم دولت به منظور حمایت از صنوف، چندین ماه صنوفی که در این ایام تعطیل شده اند از پرداخت مالیات معاف کند.

آصفری اضافه کرد: در کنار این دولت باید تسهیلات با سودهای کم و حتی تسهیلات بلاعوض را از محل یارنه های بنزین و یا سایر بخش ها برای حمایت از صنوف اختصاص دهد.

منتخب مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ هزار نفر در استان در صنوفی که تعطیل شده اند فعالیت داشته اند اظهار کرد: در صورتی که دولت حمایت های لازم را از صنوف نداشته باشد بعد از پایان کرونا تازه آغاز مشکلات اصناف را خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: امید می رود با حمایت های که از سوی دولت برای اصناف خواهیم داشت بتوان بخشی از مشکلات این قشر از جامعه را حل کنیم.

انتهای پیام/

 


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1594887.html