printlogo


کد خبر: 1595061تاریخ: 1399/01/11 15:18
مردم مناجات شعبانیه را از دست ندهند/ فضیلت لیله القدر در ماه شعبان
حسینی زنجانی:
مردم مناجات شعبانیه را از دست ندهند/ فضیلت لیله القدر در ماه شعبان
آیت الله محمد حسینی زنجانی مرجع تقلید شیعیان با اشاره به فضیلت های ماه شعبان گفت: فضیلت لیله القدر در ماه شعبان وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت‌الله سیدمحمد حسینی زنجانی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا؛ با تبریک حلول ماه مبارک شعبان و اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: یکی از منازل سلوک الی‌الله ماه های باعظمتی همچون ماه شعبان است و برای ماه شعبان فضیلت لیله القدر بیان شده است.

وی با بیان اینکه فضیلت لیله القدر در ماه شعبان همان ولادت باسعادت حضرت حجت(عج) است ابراز کرد: خداوند وعده داده است که در حکومت حضرت حجت(عج) هر مظلومی را نصرت و یاری کند.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه در شان و مقام این ماه بس که شعبان، ماه رسول الله است، تصریح کرد: پیامبر عظیم الشان اسلام فرمودند: شعبان ماه من است و رحمت خداوند به کسی که در این ماه همراهی کند، پس هر کس منزلت این دعوت عظمی را درک کند فرصت را مغتنم می شمارد و از این فرصت بهترین استفاده را خواهند کرد.

وی با بیان اینکه در ماه شعبان به روزه داری تاکید بسیاری شده است، عنوان کرد: واضح و روشن است زمانی که برای روزه این ماه ثواب بسیاری در نظر گرفته شده برای سایر اعمال در این ماه مانند نماز، صدقه، مناجات و صرف اموال در راه های خیر اجر بیشتری نسبت به ماه های دیگر قرار داده شده است.

آیت الله حسینی با توصیه به خواندن مناجات شعبانیه، افزود: اهل الله و اهل توحید با این مناجات مانوس هستند و منتظرند تا ماه شعبان فرا برسد و از آن معارف بلند این دعا بهره ببرند و اگر کسی بخواهد به مقام عبودیت برسد مناجات شعبانیه انسان را به آن مقام می رساند.

وی با اشاره به فرازی از دعای شعبانیه، ابراز کرد: در مناجات شعبانیه آمده است پروردگارا نور بصیرت قلب های ما را در پرتو نور هایی که به تو می رسد قرار ده.

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1595061.html