printlogo


کد خبر: 1597780تاریخ: 1399/01/20 19:18
افزایش بیماران کرونایی در تونس
وزارت بهداشت تونس:
افزایش بیماران کرونایی در تونس
وزارت بهداشت تونس با هشدار نسبت به افزایش بیماران کرونایی طی هفته‌های آینده اعلام کرد: با ابتلای ۲۷ نفر دیگر به این ویروس شمار مبتلایان به کرونا در کشور به ۶۲۳ نفر رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وزارت بهداشت تونس امروز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: از مجموع 549 مورد آزمایش تشخیص ابتلا به ویروس کرونا طی 24 گذشته تاکنون 27 مورد آن مثبت بوده لذا تعداد کل مبتلایان به این ویروس در کشور به 623 نفر رسیده‌ است.

وزارت بهداشت تونس هشدار داده است: چنانچه شهروندان نکات بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه  را رعایت نکنند، طی هفته‌های آینده شاهد افزایش بیماران کرونایی در کشور خواهیم بود.

درهمین‌حال، وزیر بهداشت تونس در توئیتی در فضای مجازی نوشته بود: اگر گروهی از مردم دستورالعمل‌ها و قرنطینه بهداشتی را رعایت نکنند، تمام دستاوردهای کشور در مبارزه با کرونا از بین خواهد رفت.

عبداللطیف مکی تصریح کرده‌ است: عدم انتقال بیماران کرونایی به مراکز درمانی و نگهداری آنان در خانه سبب می‌شود اطرافیان بیمار به این ویروس مبتلا شوند و کرونا در کشور با سرعت بیشتری شیوع پیدا کند.

وی دیروز در دیدار با اعضای کمیسیون بهداشت پارلمان تونس گفت: وزارت بهداشت، پزشکان بازنشسته در بخش لشکری و کشوری را برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا به خدمت فراخوانده و قرار است این پزشکان در بیمارستان‌های سیار به خدمت مشغول شوند.

به‌نوشته روزنامه تونسی الشروق، عبداللطیف مکی تصریح کرد: اولین بیمارستان سیاری که ویژه بیماران کرونایی است، در یک سالن دو و میدانی تجهیز شده‌ است.

وزیر بهداشت تونس تأکید کرد: قرنطینه بهداشتی برای مبتلایان به ویروس کرونا اجباری شده‌ است چرا که برخی از مبتلایان به این ویروس مقررات قرنطینه بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.

به‌دنبال شیوع کرونا در تونس دولت این کشور با تعطیلی تمام مدارس و دانشگاه‌ها، مرزهای زمینی، هوایی و دریایی این کشور را بست و برگزاری تمام تجمعات عمومی ممنوع و محدودیت‌های شدیدی در آمد‌وشد شهروندان اعمال کرد.

انتهای پیام/ ا


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1597780.html