printlogo


کد خبر: 1597880تاریخ: 1399/01/21 09:56
عوارض بیماری کرونا در کودکان خفیف‌تر است
طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگری از بیماری در آمریکا، عوارض بیماری کرونا در کودکان نسبت به بزرگسالان خفیف‌تر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بر اساس نخستین  داده‌های ملی مرکز "کنترل و پیشگیری از بیماری" (CDC) در آمریکا، عوارض بیماری ویروس کرونا در کودکان خفیف‌‌تر است.

پایگاه خبری "ایندیپندنت" نوشت، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در آمریکا در گزارشی که روز دوشنبه منتشر شد، گفته است عوارض تب، سرفه و نفس‌تنگی در کودکان مبتلا به کرونا معمول است، اما موارد آن نسبت به بزرگسالان کمتر است.

این گزارش با ارزیابی‌هایی که منابع چینی از تاثیر ویروس کرونا در کودکان منتشر کرده‌اند، مطابقت دارد.

این گزارش توضیح می‌دهد که این داده‌ها با نتیجه‌گیری‌های پیشین بر این که در مقایسه با بزرگسالان، عوارض کرونا در کودکان مبتلا لزوما با تب و سرفه همراه نیست، مطابقت دارد؛ هرچند موارد ابتلا به کووید 19 در کودکان چندان شدید نیست، اما همچنان می‌تواند در این رده سنی به بستری شدن آن‌ها در بیمارستان منجر شود.

این گزارش بر مبنای داده‌های در حدود 150 هزار موارد اثبات شده ابتلا به کرونا در بزرگسالان و کودکان در 50 ایالت و 4 قلمرو آمریکا در زمان‌بندی میان 12 فوریه تا 2 آوریل تنظیم شده است.

در مقایسه با یک سوم بزرگسالان که نیازمند درمان در بیمارستان هستند، حدود یک کودک از هر پنج کودک مبتلا، در بیمارستان بستری شده بوده است.

محققان این گزارش هشدار می‌دهند که اطلاعات کامل و دقیق در مورد ابتلای کودکان به کرونا موجود نیست و نتیجه‌گیری‌های گزارش در این بخش، مقدماتی است.

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1597880.html