printlogo


کد خبر: 1600944تاریخ: 1399/01/31 19:59
اعضای باند بزرگ کلاهبرداری 15 میلیارد تومانی در سنندج دستگیر شدند
رئیس پلیس آگاهی کردستان:
اعضای باند بزرگ کلاهبرداری 15 میلیارد تومانی در سنندج دستگیر شدند
رئیس پلیس آگاهی کردستان از دستگیری اعضای یک باند بزرگ کلاهبرداری شامل 10 مرد و 2 نفر خانم در سنندج خبرداد که به 15 میلیارد تومان کلاهبرداری اعتراف کرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کُردتودی، عبدالله فاتحی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در سنندج اظهار کرد: بیشترین درصد جرائم استان کردستان، جرائم خرد است که 99 درصد این جرائم از ناآگاهی مردم است.

وی خاطرنشان کرد: جمعی از همشهریان شکایاتی مبنی بر اینکه اموالشان توسط عده‌ای با سندسازی به یغما رفته است را به پلیس اطلاع دادند، نیروهای ما بلافاصله وارد عمل شدند و با حمایت دادگستری توانستیم در ایام نوروز 10 نفر آقا و دو نفر خانم را که به صورت بسیار زیرکانه اقدام به تطمیع افراد و به تارج بردن اموال آنها کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند.

وی اضافه کرد: این متهمین به 15 میلیارد تومان کلاهبرداری اعتراف کرده‌اند و اسنادی نیز از آنان کشف شد.

فاتحی از مردم استان خواست هر نوع خرید و فروش را در بنگاه‌های رسمی انجام دهند و افزود: مردم قبل از خرید هر نوع ملک و وسیله‌ای حتما احراز مالکیت و احراز سند را مد نظر قرار دهند تا گرفتار کلاهبرداران نشوند.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون با تلاش همکاران و همراهی مردم 6 درصد سرقت منازل و 28 درصد سرقت از مغازه‌ها در سطح استان کاهش داشته‌ است.

رئیس پلیس آگاهی کردستان عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون کشفیات سرقت 129 درصد و جیب‌بری 120 درصد رشد داشته‌ است.

وی گفت: 75 درصد از جرائمی که در استان وجود دارد جرائم خرد است و در مجموع، کشفیات سرقت‌ها در کردستان امسال به نسبت مدت مشابه سال قبل 51 درصد افزایش دارد.

وی اضافه کرد: تلاش ما براین است که از طریق علمی جرائم را کشف کنیم و 232 مورد از کشف جرائم در سطح استان کشف علمی بوده است.

فاتحی افزود: یکی از مشکلات استان سرقت سیم برق است که در این راستا 3 نفر دستگیر و به 12 مورد سرقت اعتراف کردند که امیدواریم شرکت نیروی برق با اندیشیدن تدابیری زمینه را برای قطع دست سارقین در این زمینه فراهم سازند.

وی از دستگیری دو سارق زن سابقه‌دار و اعتراف آنها به دو فقره سرقت در استان خبر داد و گفت: در فروردین ماه امسال نیز 3 سارق سابقه‌دار در سنندج دستگیر کرده‌ایم که به 22 فقره سرقت اعتراف کرده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی کردستان از شناسایی تعدادی دیگر از سارقین خبر داد و گفت: به زودی این افراد که طی ماه‌های قبل از فروردین اقدام به سرقت کرده بودند شناسایی و به زودی دستگیر خواهند شد.

وی اذعان کرد: در راستای پیشگیری از سرقت از منزل تاکید می‌کنیم اگر برای مدتی خانه را خالی می‌گذارند از نگهداری وسایل گرانقیمت و ارزشمند در خانه خودداری کنند.

فاتحی با بیان اینکه تماس با شماره 130 در صورت مشاهده افراد مشکوک در اطراف منزل را ضروری دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشترین سرقت در بحث خودرو سرقت وسایل خودرو است مردم برای جلوگیری از سرقت اموالشان حتما از قفل مناسب استفاده و از پارک ماشین در نقاط کور و غیرقابل دید خودداری کنند.

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1600944.html