printlogo


کد خبر: 1611751تاریخ: 1399/03/02 12:08
یکی از دلایل فراموش نشدن مسئله فلسطین نام گذاری روز قدس است/ دشمنان از وحدت مسلمانان می ترسند
امام جمعه انزلی:
یکی از دلایل فراموش نشدن مسئله فلسطین نام گذاری روز قدس است/ دشمنان از وحدت مسلمانان می ترسند
شمس الدین، امام جمعه انزلی گفت: تنها راه آزادی قدس مبارزه، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان است و مذاکره و در باغ سبز نشان دادن های دشمنان هم هیچ تأثیری در احقاق حقوق مسلمانان ندارد و نقشه های آنان ناکام خواهد ماند‌.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین در گفتگو با خبرنگار ۸دی در خصوص نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان بنام روز قدس و تاثیر آن بر حفظ هویت فلسطین و فلسطینی ها، اظهار کرد: قدس به عنوان قبله اول مسلمین، در دین مبین اسلام و در بین مسلمانان اهمیت دارد و همچنین بعنوان وطن اسلامی برای جهان اسلام محسوب می شود.

وی با بیان اینکه اشغال فلسطین ۷۰ سال است که ادامه دارد، گفت: دشمنان با شیوه های مختلف و با ظاهر مذاکره و تفاهم، ظلم بی حدی را نسبت به مسلمین و فلسطینی ها انجام دادند و این روند را پیش می بردند برای اینکه این کشور را تصاحب کنند تا آن اهداف توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی در منطقه خاورمیانه اجرا شود.

امام جمعه انزلی با بیان اینکه وقوع انقلاب اسلامی که یک پدیده بسیار مهم در عصر حاضر بود، گفت: انقلاب بسیاری از نقشه های دشمنان را نقش بر آب و توطئه های آنها را ناکام کرد، تنها راه آزادی قدس مبارزه، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان است و مذاکره و در باغ سبز نشان دادن های دشمنان هم هیچ تأثیری در احقاق حقوق مسلمانان ندارد و نقشه های آنان ناکام خواهد ماند‌.

وی ادامه داد: سعی دشمنان در این است که آخرین جمعه ماه رمضان که بنام روز جهانی قدس است از بین برود و ما هم می بینیم در دنیای اسلام سال به سال این مسئله اهمیت بیشتری پیدا می کند و مردم به چنین روزی توجه بیشتری نشان می دهند و حضور گسترده تری دارند.

یکی از دلایل فراموش نشدن مسئله فلسطین نام گذاری روز قدس است

حجت الاسلام شمس الدین یکی از دلایل بسیار مهم فراموش نشدن قدس و مسئله فلسطین که مقام معظم رهبری هم فرمودند مسئله اصلی جهان اسلام محسوب می شود همین روز قدس و جمعه آخر ماه رمضان عنوان کرد.

وی ادامه داد: متأسفانه امسال با توجه به شیوع کرونا در کشور و دنیا شاید در اجرای برنامه های متداول روز قدس ممانعت شود و شرایط فراهم نباشد اما با شیوه های مختلف مثل فضای مجازی و فعالیت های دیگری که افراد در جهان اسلام انجام می دهند، انشاءلله این روز پر رنگ تر از گذشته اجرا و در تاریخ نمایان خواهد شد و بزودی زود نابودی رژیم صهیونیستی را در دنیا شاهد خواهیم بود.

دشمنان از وحدت مسلمانان می ترسند

امام جمعه انزلی در خصوص تدبیر امام در انتخاب روز قدس و نقش آن در جهان اسلام، با بیان اینکه این انتخاب کارکردهای متعدد و متفاوتی همچون جلوگیری از توسعه طلبی رژیم صهیونیستی داشته است، گفت: این مسئله در جهان اسلام بین همه فرق اسلامی یک وحدت ایجاد کرده و محوریت قدس در اجتماع مسلمانان با هر مذهب و دین از آثار بسیار مهم نامگذاری روز قدس است و دشمنان از این هراس دارند چرا که آنها از مسلمانان نمی ترسند بلکه از وحدت آنها می ترسند.

حجت الاسلام شمس الدین خاطرنشان کرد: قدس مهمترین محور وحدت مسلمانان است وان شاءلله به همین قوت باقی خواهد ماند.

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1611751.html