printlogo


کد خبر: 1623042تاریخ: 1399/04/12 09:58
اولین جایگاه پرورش شترمرغ شهرستان دلگان به بهره برداری رسید
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلگان:
اولین جایگاه پرورش شترمرغ شهرستان دلگان به بهره برداری رسید
شهناز رفعت پور گفت: طرح توسعه و تکمیل زنجیره پرورش شتر مرغ (احداث جایگاه و خرید جوجه) برای اولین بار در شهرستان دلگان اجرا شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  شهناز رفعت پور در گفتگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: طرح توسعه و تکمیل زنجیره پرورش شتر مرغ (احداث جایگاه و خرید جوجه) برای اولین بار در شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان اجرا شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلگان ادامه داد: هدف از این طرح ترویج و توسعه پرورش شترمرغ در بین روستاییان و اجرای شعار جهش تولید است.

وی گفت: بهترین مناطق جهت پرورش این پرنده مناطق حاشیه کویر و اقلیم خشک می باشد، البته این بدان معنا نیست که در نقاط سردسیر و یا مرطوب امکان پرورش شترمرغ وجود ندارد.

رفعت پور خاطرنشان کرد: طرح توجیهی پرورش شترمرغ در این شهرستان می‌تواند از توجیه اقتصادی بالاتری نسبت به سایر دام‌ها برخوردار باشد.

گفتنی است قسمت عمده تولید شترمرغ در ۱۲ استان کشور است که بیشترین آن‌ها در استان سمنان با یک‌هزار و ۲۵۰ قطعه شترمرغ مادر و شش‌هزار قطعه گوشتی، سپس اصفهان با یک‌هزار و ۸۰ قطعه مادر و یک‌هزار و ۴۵۰ قطعه گوشت و استان البرز با ۵۶۰ قطعه مادر و ۱۰ هزار و ۷۹۰ قطعه گوشتی در رده‌های بعدی قرار دارند.

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1623042.html