printlogo


کد خبر: 1657840تاریخ: 1399/07/25 14:36
۴۰۰ بیمار کرونایی در قزوین بستری هستند/ آغاز مسافرت‌ها و افزایش نگرانی از پیک جدید بیماری
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین:
۴۰۰ بیمار کرونایی در قزوین بستری هستند/ آغاز مسافرت‌ها و افزایش نگرانی از پیک جدید بیماری
علی‌اکبر کرمی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: هم‌اکنون حدود ۴۰۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری بوده که ۳۵ نفر از آنها بدحال هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی‌اکبر کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به روند صعودی آمار مبتلایان به کرونا در استان اظهار کرد: متاسفانه در شبانه‌روز گذشته ۶۲ بیمار جدید با علائم قطعی کرونا در بیمارستان‌های سطح استان پذیرش شدند.

وی افزود: هم اکنون حدود ۴۰۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۳۵ نفر از آنها بدحال بوده و متاسفانه در شبانه‌روز گذشته دو بیمار دیگر بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جان باختند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: هر تعطیلاتی که رخ داده و هم‌وطنان به مسافرت می‌روند بین هفت تا ۱۰ روز پس از آن موج افزایش کرونا را در استان خواهیم داشت.

وی عنوان کرد: هم اکنون نیز افزایش آمار مبتلایان کرونا در استان مربوط به سفرهای روزهای اخیر است که متاسفانه به دلیل عدم رعایت همشهریان نسبت به نکات بهداشتی و پرهیز از مسافرت در ایام شیوع کرونا رخ داده است.

این مقام مسئول در پایان بیان کرد: با وجود اینکه محدودیت‌‌های شدیدی هم اعلام شده اما هموطنان همچنان اقدام به سفر می‌کنند که یک پیک کرونا را طی هفت تا ۱۰ روز آینده خواهیم داشت که موجب آسیب جدی به سیستم درمان استان خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1657840.html