printlogo


کد خبر: 1660072تاریخ: 1399/08/02 21:30
پیروانی: جوابی به بازیکنان نداشتم و به تمرین نرفتم/صحبت‌های مدیریت باشگاه باعث تاسف و حیرت است
حضور پرسپولیس در فینال آسیا لطمات زیادی به ما وارد کرد
پیروانی: جوابی به بازیکنان نداشتم و به تمرین نرفتم/صحبت‌های مدیریت باشگاه باعث تاسف و حیرت است
مدیر تیم فوتبال پرسپولیس گفت: صحبتهای مدیریت باشگاه مایه تاسف و حیرت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛افشین پیروانی مدیر باشگاه پرسپولیس در گفت‌و‌گویی درباره حواشی اخیر پرسپولیس اظهار داشت: پرسپولیس روزهای سخت زیاد دیده و با تلاش مضاعف و اتحاد و سربلند بیرون آمده در شرایط کنونی، خانواده بزرگ پرسپولیس باید کنار تیم و کادرفنی باشند و حمایت و همدلی‌ها تقویت شود.

افشین پیروانی خاطرنشان کرد: متاسفانه اتفاقات زیادی رخ داده که اگر بخواهیم در مورد تک تک شان صحبت کنیم حاشیه‌ها و مشکلات بیشتر می‌شود. در حال حاضر روزهای سختی را سپری می‌کنیم؛ بعد از راهیابی به فینال آسیا به پرسپولیس لطمات زیادی وارد شده که باعث ناراحتی همه اعضای تیم و هواداران و همه پرسپولیسی ها شده اما ایمان دارم تمام این اتفاقات بچه های تیم را مصمم تر کرده و حمایت هواداران هم بیشتر می شود‌‌.
پیروانی در ادامه گفت: به هیچ چیز جز نام و سربلندی پرسپولیس نباید فکر کرد و حواشی ایجاد شده باید مهار شود و از دامن زدن به آن پرهیز کرد. کسانی که برای تیم تلاش می کنند از جمله کادر فنی و بازیکنان نباید مورد کم لطفی و‌ تهمت قرار بگیرند بلکه اکنون زمان تقدیر از انهاست. متاسفانه این مدت به بازیکنان تیم هجمه هایی وارد شد که روا نبود. این بازیکنان که پوکر کردند و تاریخ‌ساز شدند، مستحق تقدیر هستند و‌ مدتهاست قول پرداخت به آنها داده شده و تحقق نیافته. برخی از بازیکنان جدید هم هنوز هیچ پولی نگرفته اند‌؛ هواداران باید بدانند برخی از تازه واردها هنوز ریالی دریافتی نداشته‌اند.
وی افزود: ما بابت همه مسائل و اتفاقاتی که رخ داده ناراحتیم. متاسفانه بعضا با برخی جوسازی‌ها فضا را هم علیه بازیکنان تیم کردند و آنها را آزردند اما خوشبختانه هواداران هوشیار شدند و این اجازه را ندادند که فضاسازی علیه آنها ادامه یابد.
پیروانی تصریح کرد: در این مقطع زمانی هواداران باید هوشیار باشند. آن‌ها هستند که می توانند با انرژی مثبت و حمایت و اتحاد همدلی ها را پررنگ کرده و موجی از امید را در فضای پیرامونی پرسپولیس ایجاد کنند. هواداران عزیز تمرکزشان را بگذارند روی ایجاد فضای پرشور پرسپولیسی تا حاشیه ها غالب نشود.
وی درباره جدایی برخی بازیکنان تاثیرگذار گفت: آنهایی که رفتند، موفق باشند. به هرحال تیم باید تقویت می شد اما ۳،۴ بازیکن فیکس و موثرمان را به دلایل گوناگون از دست دادیم‌ و تغییرات در تیم ناخواسته و خلاف برنامه کادرفنی زیاد شد و حداقل دو گزینه اصلی هم جذب نشدند اما دیدید که در دوحه شاهد تاریخ سازی تیم بودیم و اکنون هم هر چند مجددا نفراتی از تیم جدا شده و امکان جذب بازیکن لیگ برتری یا خارجی هم نداریم اما با درایت گل محمدی و همکاران شان و تلاش مضاعف بازیکنان، حمایت هواداران و پیشکسوتان انشاءلله بر مشکلات غلبه می‌کنیم.
پیروانی خاطرنشان کرد: در مجموع عوامل متعددی در این مسئله دخیل بود. بازیکنانی بودند گرچه اذیت شدند اما انتظار می رفت حضور پرسپولیس در فینال را درک کرده و ماندنی شوند و در شرایط عصبی تصمیم نگیرند؛ این انتظار هوداران از آنها بود که خویشتن دار باشند. بنده می‌بینم و  می‌دانم کادرفنی و  بازیکنان تحت فشار هستند و روزهای سختی پشت سر گذاشتند‌ و حرف های ناصواب و تهمت هایی هم به آنها زده شده. بویژه سرمربی که بار مسئولیت فنی تیم در شرایطی که کلی بازیکن جدا شده و محروم در فینال داریم، روی ایشان است. اعضای تیم در شرایط سخت تلاش می‌کنند انتظارات هواداران را برآورده سازند و مثل دوحه و فصل گذشته لیگ تمام وجودشان را می‌گذارند. از این پس هم باید انرژی مثبت و روحیه بیشتری به تیم داد و برای سربلندی نام پرسپولیس و مقابله با کارشکنی ها بیشتر تلاش کرد؛ هواداران فقط به حمایت از تیم فکر کنند. همه پرسپولیسی ها و اعضای تیم به حاشیه ها بی توجه باشند  و یا علی بگویند. من هم به سهم خود دست تک تک عزیزان را می‌بوسم. هیچ ادعایی هم ندارم و فقط خواهش می کنم کمک کنید که پرسپولیس بتواند هوادارانش را سربلند کند.
مدیر پرسپولیس در واکنش به ویدئوها و فایل‌های صوتی پخش شده از مدیریت باشگاه گفت: بسیاری از این بابت ناراحت هستند و این مسئله را در تماس هایی که با بنده داشتند مطرح کردند. همه ایران سرای من است و باید از مازندرانی‌های عزیز عذرخواهی کرد. ما در تیم هم کلی بازیکن مازندرانی داریم. اکنون همه بخاطر اینکه حاشیه بیشتر نشود خویشتن داری کرده اند. این صحبت ها درباره اعضای کادر و بازیکنان تیم به حدی ناراحت کننده است که فقط می توان گفت باعث تاسف و‌ حیرت است و حرف زدن درباره آنها فقط تنش‌ها را بیشتر می کند. من فقط می دانم اکنون باید باید به تیم و‌ جامعه هواداری آرامش داد و از تاریخ سازان تقدیر کرد نه اینکه به‌ آنها بی احترامی شده و حاشیه ها بیشتر شود.
پیروانی در ادامه عنوان کرد: بنده به حدی برای بازیکنان ناراحت هستم که اصلا نمی‌دانم چه جوابی به آنها بدهم. به عنوان مدیر تیم، بازیکنان هر روز سوال هایی از من می پرسند ولی آنقدر مشکلات مالی روی تیم سایه انداخته که روز گذشته تصمیم گرفتم به محل تمرین نروم؛ اصلا پاهایم یاری نمی کرد به تمرین بروم. واقعا فشار وحشتناکی روی تیم است و ما هم بخاطر مسئولیتی که داریم، باید پاسخگو باشیم و گاها هم جوابی برای این تاریخ سازها که معادلات زندگی شان به خاطر عدم تحقق قول های داده شده بهم ریخته، نداریم. 
پیروانی همچنین درباره سکوت هفته های اخیرش گفت: من مدتی می‌دیدم که شرایط تا چه حد بهم ریخته است و به همین خاطر حس کردم با صحبت های من شاید تنش ها بیشتر شود و‌ بهتر است که اصلا بحثی مطرح نشود. اکنون هم پرسپولیس می خواهد برای پنجمین بار متوالی قهرمان لیگ شود و در سوپرجام هم پوکر کند و یک فینال بزرگ پیش رو دارد و این خوشایند خیلی ها نیست و دشمنی ها را علنی کرده؛ از همه عاجزانه می خواهم به این تیم کنند و مثل کوه پشت تیم و بچه های باغیرت ان و کادر صبورش باشند. در آستانه فینال آسیا همه ما باید به فکر کمک به تیم باشیم و هر یک به نوعی بار را از روی دوش تیم برداریم. 
پیروانی درباره اینکه آیا امیدی به حل مشکلات مالی است؟ گفت: این را مسوولان باشگاه و هیات مدیره باید با بررسی همه جانبه پاسخ دهد و خواهش من است هر قولی داده می شود به ان عمل شود و زودتر فکری برای تزریق بودجه به تیم شود.این را هم می دانم که این اواخر باشگاه در شرایط سختی بوده؛ پرداخت مطالبات برانکو هم مطرح بود اما به هرصورت باید فکری به حال تیم هم کرد و نباید مکرر زمان پرداخت تعیین کرد و به ان عمل نکرد. وگرنه این بازیکنان که پوکر را رقم زدند دیدید که مطالبات باقیمانده و آپشن های لیگ هجدهم خود را اواخر لیگ نوزدهم گرفتند، ۳۰ درصد طلبشان هم دست آخر پرداخت نشد اما با باشگاه راه آمدند. آن زمان حداقل بابت لیگ نوزدهم پرداختی به تیم صورت گرفت اما الان آنها نه بابت فصل جدید ریالی از قسط اول را گرفته اند نه آپشن ها را و قول ها هم تحقق نیافته و تازه جو منفی هم علیه شان درست شده در حالی که رقم پایه قراردادشان انصافا نسبت به تیم های مدعی خیلی کمتر بوده و تازه در صورت قهرمان شدن و صعود آسیایی مبالغی می گیرند. یا بازیکنان جدید.
وی عنوان کرد: مگر لک، آل کثیر یا پهلوان کم پیشنهاد داشتند. عیسی جزو بهترین گلزن های لیگ بود و تا زمان حضور در باشگاه پرسپولیس از تیم های دیگر با او تماس می‌گرفتند اما او پیشنهادهای سه برابر پرسپولیس را نادیده گرفت و آمد اینجا و اکنون او و برخی دیگر هیج دریافتی نداشته اند و هیچ هوادار و رسانه ای هم از آن مطلع نشده اند. مگر می شود بازیکنان پول نگیرند؟ مگر می شود بازیکن بزرگی که پوکر را رقم زده و در فینالیست شدن هم وجودش را گذاشته تا می گوید چرا به قولها عمل نمی شود، یک جو منفی و کاذب علیه اش ایجاد شود. آن هم برای تیمی که به فینال آسیا رفته، این اتفاقات نمی‌تواند بطور کلی نمی تواند توجیهی داشته باشد. باید هرطور شده شرایط درست شود تا بازیکنان هم بتوانند با آسودگی خاطر در تمرینات و بازی ها حاضر شوند و شرایط کنونی‌شان بهم ریخته و آینده شان در خطر نباشد. 
وی در پایان گفت: در این بین باید از کارگزار و بانک گردشگری که همکار کارگزار است هم تشکر کرد چرا که آنها در این شرایط بحران اقتصادی، بیشتر از آنچه که تعهد داشته اند به باشگاه پرداختی داشته اند و ایجاد برخی هجمه ها علیه آنها عین بی انصافی است. در نهایت امیدوارم با درآمدزایی هایی که از لیگ قهرمانان داشتیم به زودی مشکلات حل شود و تا زمان وصول درآمدها هم فکری برای پرداخت به تیم شود.
انتهای پیام/

لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1660072.html