printlogo


کد خبر: 1678131تاریخ: 1399/09/26 14:20
ترویج سنت‌های اصیل میان کودکان و نوجوانان/ جشنواره یلدا مجازی در اردبیل برگزار می شود
مدیرکل کانون پرورش فکری استان اردبیل:
ترویج سنت‌های اصیل میان کودکان و نوجوانان/ جشنواره یلدا مجازی در اردبیل برگزار می شود
مدیرکل کانون پرورش فکری استان اردبیل گفت: با لحاظ شرایط کرونایی حاضر، جشنواره یلدا در دو بخش قصه‌گویی و عکاسی برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان ما، زعفر احدزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری جشنواره یلدا در دو بخش قصه‌گویی و عکاسی با لحاظ شرایط کرونایی حاضر، خبر داد و اظهار داشت: این ویژه‌ برنامه‌ فرهنگی‌ هنری با مشارکت استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری و شورای اسلامی شهر اردبیل برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه علاقه‌مندان می‌توانند آثار تولیدی خود را به‌ صورت مجازی و با هماهنگی مسئولان مراکز فرهنگی هنری استان به دبیرخانه ارسال کنند، افزود: جشنواره یلدا در سطح گروه‌های سنی (نوجوان ۱۲ تا ۱۷ سال، مربیان، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها) از طریق ارسال فیلم قصه‌گویی به مدت ۴ تا ۸ دقیقه، برگزار خواهد شد و هدف از آن ترویج یکی از سنت‌های اصیل بومی در میان کودکان و نوجوانان و ثبت خاطرات شیرین و به‌یادماندنی در ذهن آن‌ها است.

مدیرکل کانون پرورش فکری استان اردبیل گفت: محدودیتی در زمان و انتخاب موضوع قصه وجود ندارد و هدف ترویج فرهنگ «قصه‌گویی» با عنایت به مزیت‌های تربیتی آن و نقش کانون در پرچم‌داری این هنر کهن ایرانی است.

احدزاده در خصوص بخش عکاسی این جشنواره نیز  اذعان داشت: این بخش در دو سطح اعضا و مربیان و با موضوع یلدا برگزار می‌شود و هر شرکت‌کننده می‌تواند با ۵ اثر در جشنواره حضور یابد.اردبیل

وی تصریح کرد: کانون با لحاظ شرایط موجود، از ظرفیت بستر مجازی و برخط، نهایت استفاده را می‌برد و هدف این است که در دوره گذر از کرونا و محدودیت‌های ناشی از شیوع این ویروس، ضمن حفظ ارتباط با مخاطبان، در تقویت مهارت‌های آن‌ها تأثیرگذار باشد و لحظات شیرین و ماندگاری برای‌شان به ثبت برساند.

 

 

انتهای پیام/آ


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1678131.html