printlogo


کد خبر: 1699784تاریخ: 1399/11/01 11:11
حقوق نجومیِ پارس جنوبی را می‌گیرند ولی دفترشان تهران است/ اگر تحمل گرمای عسلویه را ندارید مسئولیت نگیرید
انتقاد نماینده دشتستان از مدیران خوش‌گذران نفتی؛
حقوق نجومیِ پارس جنوبی را می‌گیرند ولی دفترشان تهران است/ اگر تحمل گرمای عسلویه را ندارید مسئولیت نگیرید
رضایی با بیان اینکه مدیران پارس جنوبی فعالیت‌های خود را از دفتر تهران دنبال می‌کنند و تحمل گرمای عسلویه را ندارند، گفت: دفاتر مرکزی شرکت‌های نفتی باید در نزدیک‌ترین شهر محل فعالیت مستقر شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ ابراهیم رضایی نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد شرکت‌های نفت، گاز و پتروشیمی در استان بوشهر، اظهار کرد: چالش اصلی ما در استان با این شرکت‌ها است که محل عملیات آنها در استان است و مدیریت آنها در خارج از استان انجام می‌شود و این موضوع اصلاً منطقی نیست.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مدیریت در محل استقرار و عملیات شرکت‌ها باعث افزایش و ارتقای کیفیت کار می‌شود گفت: برخی مدیران تحمل گرمای عسلویه را ندارند و عملیات‌های خود را از دفتر تهران دنبال می‌کنند. مدیری که نمی‌تواند در عسلویه بنشیند و مدیریت کند، نباید مسئولیت بگیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اینگونه مدیریت‌ها را مدیریت خوشگذران خواند و بیان کرد: حقوق نجومی از دیگر چالش‌های اساسی در پارس جنوبی است؛ برخی مدیران در تهران نشسته‌اند و از این صنایع ماهانه ۱۶۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرند ولی کارگران ما حقوق ناچیز خود را هم بعد از ماه‌ها نمی‌توانند بگیرند.

ابراهیم رضایی با اشاره به اینکه بسیاری از این پتروشیمی‌ها خصولتی هستند و دولت باید پاسخگوی این عملکرد و مشکلات باشد افزود: وزارت نفت و بقیه اعضای دولت باید پاسخگو باشند. باید پاسخگوی صندوق بازنشستگی باشند که با سرمایه بازنشستگان سرمایه گذاری کردند ولی بچه خودشان را سر کار می‌برند و نه به دولت و نه به مجلس پاسخگو نیستند.

وی با بیان اینکه این مسائل با اخلاق و عدالت همخوانی ندارد تصریح کرد: در استان بوشهر یک استان برای خودشان ایجاد کرده‌اند و در این زمینه نیاز به کار انقلابی داریم تا با این مسائل برخورد شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همه در این موضوع مقصر هستیم خاطرنشان کرد: باید نگاه به آینده داشته باشیم و کل را ببینیم و به حداقل‌ها راضی نشویم. باید یک‌دل و یک‌صدا مقابل اینها بایستیم چراکه اینها بر خلاف قانون و بر خلاف برنامه توسعه کشور حرکت می‌کنند.

 

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1699784.html