printlogo


کد خبر: 1703409تاریخ: 1399/11/12 17:56
راه اندازی کارخانه پارس کیمیا کلر شوشتر یک دستاورد بزرگ در زمان تحریم است
وزیر صنعت، معدن و تجارت در شوشتر:
راه اندازی کارخانه پارس کیمیا کلر شوشتر یک دستاورد بزرگ در زمان تحریم است
رزم حسینی گفت: برغم تحریم ها بیشتر کارخانه های ما در ۲ یا سه شیفت مشغول فعالیت هستند که این یک دستاورد بزرگ در زمان تحریم است که در این زمینه باید قدردان کارآفرینان صنایع مختلف باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، رزم حسینی روز یکشنبه در آیین بهره برداری از کارخانه پارس کیمیا کلر شوشتر بیان کرد: راه اندازی این پروژه مطابق بند۱۳ و ۱۵ سیاست ‌های اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است، در این دو بند به شفافیت مطرح شده که ما در حوزه صنایع باید در زمینه تامین و همچنین افزایش ارزش افزوده صنعتی و صادرات کالاهایی که می‌توانند برای کشور ارزآوری داشته باشند، اقدام کنیم.

وی افزود: خوشبختانه سرمایه‌گذاران کارخانه پارس کیمیا کلر شوشتر با استفاده از دانش روز موفق شدند فاز اول این کارخانه را که یک نوع پارک فناوری است، افتتاح کنند و جادارد از همه مسئولانی که در اجرای این پروژه کمک کردند، تشکر کنم.

رزم حسینی گفت: سیاست وزارت صمت در حوزه صنعت،ارتقای ارزش افزوده صنعتی است، متوسط ارزش صادراتی ما پایین است که ضرورت دارد با راه اندازی کارخانه ها افزایش دو برابری داشته باشیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: با این وجود، برغم تحریم ها بیشتر کارخانه های ما در ۲ یا سه شیفت مشغول فعالیت هستند که این یک دستاورد بزرگ در زمان تحریم است که در این زمینه باید قدردان کارآفرینان صنایع مختلف باشیم.

وی بیان کرد: خوزستان از جمله استان‌هایشاخص‌امید به کارآفرینی، زندگی، اشتغال و اقتصاد کشور صدور گواهی تاسیس واحدهای صنعتی تولیدی است که خوشبختانه در ۱۰ ماهه اخیر در مقایسه با سال گذشته این امر در کشور ۳۸ درصد افزایش داشته ولی در استان خوزستان ۴۴ درصد افزایش داشته است.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری روز گذشته به منظور افتتاح چند طرح عمرانی، بررسی مسایل و مشکلات اقتصادی استان و همچنین پیگیری طرح‌های در دست اجرا در استان خوزستان وارد فرودگاه بین المللی آیت‌الله جمی آبادان شد.

پایان خبر/

 


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1703409.html