printlogo


کد خبر: 1706173تاریخ: 1399/11/20 15:32
گیلان؛ استان پایلوت در اجرای زکات روستایی در سطح کشور/ ایجاد شورای زکات در ۲هزار روستای گیلان
در مراسم توزیع ۱۰هزار سبد کالای معیشتی توسط شورای زکات گیلان مطرح شد
گیلان؛ استان پایلوت در اجرای زکات روستایی در سطح کشور/ ایجاد شورای زکات در ۲هزار روستای گیلان
مدیرکل امور اجرایی زکات کشور با تاکید بر ترویج و تبلیغ زکات، گفت: گیلان به عنوان استانی الگو و پایلوت کشور در زمینه زکات روستایی اعلام خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ۸دی، حجت الاسلام محمدطاها مهری مدیرکل امور اجرایی زکات کشور در حاشیه توزیع ۱۰هزار سبد کالای معیشتی توسط شورای زکات استان گیلان در مصلی امام خمینی(ره) رشت با اشاره به حس نوع دوستی و هم نوعی مردم گیلان نسبت به یکدیگر اظهار کرد: مردم در ایام شیوع ویروس کرونا مانند دوران جنگ دست یکدیگر را گرفتند و فرمان رهبرمعظم انقلاب در کمک مساوانه را لبیک گفتند.

حجت الاسلام مهری با بیان اینکه گیلان بعنوان استانی الگو و پایلوت کشور در زمینه زکات روستایی اعلام خواهد شد افزود: در بحث پژوهشی، احیا، فرهنگ سازی و ترغیب زکات ضعیف عمل شده است.

مدیرکل امور اجرایی زکات کشور با تاکید بر ترویج و تبلیغ زکات، گفت: براساس دو فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص پژوهش و ترویج زکات، کارگروه فقهی تشکیل داده و در زمینه فرهنگ سازی شوراهای زکات شهری و روستایی یکی پس از دیگری در استان ها در حال راه‌اندازی هستند.

ایجاد شورای زکات در ۲هزار روستای گیلان

به گزارش خبرنگار ۸دی، عباس اهرابی مدیر کل کمیته امداد خمینی در استان گیلان نیز در حاشیه توزیع ۱۰هزار سبد کالای معیشتی توسط شورای زکات استان گیلان نیز با بیان اینکه ۱۲۶هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند و بودجه دولتی برای حمایت این خانوارها کافی نیست اظهار کرد: ایجاد کمیته زکات استان گیلان اقدامی موثر و کاملا خودجوش بود.

اهرابی با اشاره به ایجاد شورای زکات در دو هزار روستای گیلان گفت: گیلان جدا از زکات واجب و با وجود اینکه زکات مرکز برای یکسال استان گیلان ۲۱میلیارد تومان مصوب کرده بود گیلان با رشد ۵۷درصدی موفق به جمع آوری ۲۸میلیارد و ۱۶۱میلیون تومان جمع آوری شده است.

مدیر کل کمیته امداد خمینی در استان گیلان ادامه داد: از این مبلغ بالغ بر ۴۸۸میلیون تومان برای تهییه ۳۶فقره جهیزیه نوعروسان، ۴۰۰میلیون تومان احداث مسکن، ۲۶۱میلیون تومان جهت مرمت و بازسازی خانه ها، ۲۰میلیارد تومان کمک های معیشتی و مبالغی دیگر برای آزادی زندانیان، تهییه لوازم تحریر و…هزینه شده است.

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1706173.html