printlogo


کد خبر: 1717884تاریخ: 1399/12/27 09:06
انجام ۱۸هزار بازرسی و نظارت بهداشتی از مراکز عرضه فراورده‌های خامی/۷۰۰ تخلف غیربهداشتی در سیستان و بلوچستان مشاهده شد
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
انجام ۱۸هزار بازرسی و نظارت بهداشتی از مراکز عرضه فراورده‌های خامی/۷۰۰ تخلف غیربهداشتی در سیستان و بلوچستان مشاهده شد
مهدی حسینی گفت: در طرح تشدید نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی از مراکز عرضه و تولید فرآورده‌های خام دامی بیش از ۱۸ هزار مورد بازرسی و نظارت بهداشتی قرار گرفتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی حسینی، مدیرکل دامپزشکی استان در گفت‌وگو با خبرنگار عصر هامون بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، بیش از ۱۸ هزار عملیات بازرسی و نظارت بهداشتی بر تولید، توزیع و نگهداری فرآورده های خام دامی در کشتارگاه های دام و طیور و مراکز تولید و عرضه در سطح استان سیستان و بلوچستان توسط کارشناسان بهداشتی دامپزشکی انجام گرفته است.

وی افزود: در تمامی کشتارگاه های سطح استان، علاوه بر استقرار نیروی ناظر بهداشتی و ناظر بر ذبح شرعی، بازدیدهای بهداشتی حاکمیتی اداره کل و ادارات دامپزشکی شهرستان، قبل و بعد از کشتار، به جهت اطمینان از سلامت و حلیّت فرآورده خام دامی تولیدی به صورت تمام وقت انجام می گیرد.

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به این که تولید سالم و عرضه بهداشتی فرآورده های خام دامی مناسب، سلامت و امنیت غذایی افراد یک جامعه را تضمین می نماید، در بازرسی و نظارت های بهداشتی و شرعی دامپزشکی و تشکیل اکیپ بازدید مشترک با سایر دستگاه های مرتبط، افزون بر ۱۸ هزار مورد عملیات بازرسی و نظارت بهداشتی از طریق بررسی شرایط و نمونه برداری از فرآورده‌های خام دامی در سال جاری در استان انجام شده است.

وی اذعان کرد: در این بازدیدها بیش از ۷۰۰ مورد تخلف و مورد غیر بهداشتی مشاهده شد که در این موارد با انجام ۳۱۶ مورد نمونه برداری و تشکیل پرونده، افزون بر ۲۰۰ مورد ارجاع به مراجع قضایی صورت پذیرفته که با طی مراحل قانونی و مطابق دستور مراجع قضایی منجر به ضبط حدود ۷۰۰ تن و معدوم‌سازی نزدیک به ۴۰ تن فرآورده خام دامی ناسالم و غیربهداشتی شد که تهدیدی جدی برای سلامت جامعه و شهروندان به شمار می‌آمد.

مدیرکل دامپزشکی استان گفت: این بازدیدها در ایام نوروز و ایام تعطیل به صورت کشیک کارشناسان نیز ادامه خواهد داشت، اداره کل و ادارات دامپزشکی در سطح استان با شماره مستقیم ۱۵۱۲ آماده دریافت گزارشات و پاسخگویی به شهروندان هستند.

حسینی در ادامه از همه دستگاه های مرتبط، اعم از علوم پزشکی و سایر سازمان های اجرایی و قضایی که در زمینه بهداشت جامعه و مردم فعال هستند تقدیر و تشکر و داشتن سال پربار و جامعه‌ای سالم برای هموطنان آرزو کرد.
 
نتهای پیام/
 


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1717884.html