printlogo


کد خبر: 1719451تاریخ: 1400/01/05 18:15
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری‌ مشترک مجمع نمایندگان خوزستان و چهارمحال و بختیاری
امروز اتفاق افتاد؛
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری‌ مشترک مجمع نمایندگان خوزستان و چهارمحال و بختیاری
نمایندگان استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری با توجه به مشترکات و ظرفیت های کم نظیر دو استان، در یک هم افزایی تفاهم‌نامه همکاری مشترک مجمع نمایندگان را امضا کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک مجمع نمایندگان استان خوزستان و چهارمحال و بختیاری امروز در نشستی با حضور نمایندگان دو استان منعقد شد.

متن این تفاهم نامه به شرح ذیل است:
 

به دنبال پیام نوروزی مقام معظم رهبری و نامگذاری سال ۱۴۰۰ با عنوان سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی‌ها همه مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می بایست با عزم جهادی و با تشکیل کارگروه‌های تخصصی در راستای تحقق این شعار مهم حرکت نمایند.

 
بالطبع نمایندگان استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری با توجه به مشترکات و ظرفیت های کم نظیر دو استان، در یک هم افزایی و همکاری‌های مشترک فی مابین و حسب ظرفیت های قانونی مشخص، در صدد هستند در آستانه گام دوم انقلاب و در مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی و ایران قوی و در راستای پیشرفت و تعالی دو استان که می‌تواند مدل موفقی برای نیل به اهداف فوق و توسعه فعالیت‌ها و نظارت‌های میدانی باشد در چهارچوب بعدهای ذیل این تفاهم‌ نامه مشترک، گام های بلندی بر خواهند داشت.
 
۱- ایجاد دبیرخانه دائمی مجمع نمایندگان دو استان و تشکیل کارگروه هم اندیشی مشترک جهت تنظیم سند جامع همکاری‌ها و ارتقاء نظارت های میدانی جهت پیگیری اقدامات، همکاری‌ها و تحقق اهداف این تفاهم‌نامه.
 
۲- نظر به اهمیت حراست از سرمایه‌های ملی از جمله آب به عنوان یکی از حیاتی ترین موضوعات آبادانی و پیشرفت، بهره برداری درست از منابع آب و چگونگی اجرای خطوط انتقال بین حوزه‌ای با نگاه ملی و در نظر گرفتن معیارهای علمی و استاندارد در انتقال و دربست بستر کاملاً کارشناسی و با تاکید بر حقوق استان‌های مبدا و تامین آب شرب، کشاورزی و صنعت در شهر و روستاهای پایین استان خوزستان (آبادان، خرمشهر، شادگان)، حفظ محیط زیست و پرهیز از اجرای طرح‌های غیرکارشناسی که می‌تواند علاوه بر آسیب به این سرمایه ملی، موجب نابودی محیط زیست و ایجاد حس بی عدالتی و گسترش آسیب‌های اجتماعی گردد.
 
در این راستا و به منظور دفاع از حقوق و منافع ملی و پیگیری مطالبات قانونی مردم بر همکاری، هم افزایی و همفکری نمایندگان دو استان به منظور استفاده حداکثری از همه ظرفیت‌های قانونی مجلس شورای اسلامی تاکید می گردد.
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

 


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1719451.html