printlogo


کد خبر: 1723093تاریخ: 1400/01/21 11:32
مشکلی در زمینه تأمین انسولین در استان یزد وجود ندارد/ حذف داروخانه‌های متخلف از چرخه توزیع انسولین
مدیر امور دارویی دانشگاه علوم پزشکی یزد:
مشکلی در زمینه تأمین انسولین در استان یزد وجود ندارد/ حذف داروخانه‌های متخلف از چرخه توزیع انسولین
حیدری گفت: مشکل حاد و جدی در زمینه تأمین انسولین در استان یزد وجود ندارد، مسلما با افزایش سهمیه‌ای که به استان تعلق گرفته به مشکلات سال گذشته باز نخواهیم گشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهروز حیدری در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به وضعیت توزیع انسولین در استان یزد گفت: چند روزی است که در خصوص توزیع انسولین‌های قلمی نوورپید و نوومیکس در استان یزد مشکل پیدا کردیم اما در مورد بقیه انسولین‌ها هیچ مشکلی وجود ندارد و توزیع آنها در حال انجام است.

وی ادامه داد: از اسفندماه سال گذشته سهمیه انسولین استان یزد افزایش پیدا کرده لازم است تقریبا سه ماه از توزیع انسولین با سهمیه جدید بگذرد تا ذخایر داروخانه‌ای ما پر شود و از این نظر دچار کمبود نباشیم.

مدیر امور دارویی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: این هفته نیز مجددا شرکت داروپخش، بخش دیگری از سهمیه انسولین را به استان یزد وارد می‌کند که مشکل فعلی انسولین را حل خواهد کرد.

حیدری با بیان اینکه مشکل حاد و جدی در زمینه تامین انسولین در استان یزد وجود ندارد، افزود: مسلما با افزایش سهمیه‌ای که به استان تعلق گرفته به مشکلات سال گذشته باز نخواهیم گشت و ان شاءالله با دریافت سهمیه اردیبهشت ماه، مشکل انسولین در استان حل خواهد شد به این شرط که به میزان سهمیه‌ای که تعیین شده انسولین به استان وارد شود.

وی در خصوص نظارت بر توزیع انسولین در داروخانه‌ها نیز گفت: با راه‌اندازی سامانه تیتک مشخص است که هر کدام از داروخانه‌ها چه تعداد انسولین دریافت کرده‌اند، چه تعداد به دست بیمار رسیده و چه تعداد در داروخانه موجود دارند و توزیع انسولین‌ها در داروخانه‌ها نیز طبق پلن معاونت انجام می‌شود.

حیدری با بیان اینکه سامانه تیتک تخلفات در داروخانه‌ها را قابل پیگیری کرده است، افزود: علاوه بر بازرسی‌های حضوری که از داروخانه‌ها انجام می‌شود، با راه‌اندازی سامانه تیتک نظارت بر داروخانه‌ها بهتر و بیشتر صورت می‌گیرد و داروخانه‌هایی که تخلف کنند بلافاصله از چرخه توزیع انسولین حذف خواهند شد و برخوردهای قانونی با آنها صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

 

 


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1723093.html