printlogo


کد خبر: 1724228تاریخ: 1400/01/24 13:56
۶۰ میلیارد اعتبار جهت آسفالت معابر یزد در نظر گرفته شده است
معاون امور زیربنایی شهرداری یزد:
۶۰ میلیارد اعتبار جهت آسفالت معابر یزد در نظر گرفته شده است
سلمانی گفت: امسال تقریبا بیش از ۶۰ میلیارد تومان اعتبار جهت آسفالت معابر یزد در نظر گرفته شده و آسفالت اکثر خیابان‌های اصلی تعویض می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدعلی سلمانی ندوشن در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص وضعیت آسفالت معابر شهر یزد گفت: به مردم قول داده بودیم که امسال وضعیت آسفالت معابر شهر یزد بهتر شود و اقدامات لازم در این زمینه انجام گیرد و از این جهت امسال، سال نهضت آسفالت خیابان در یزد است.

وی ادامه داد: شهروندان از وضعیت آسفالت میدان صنعت بسیار گله داشتند که در روزهای اخیر آسفالت این محدوده جمع آوری شد و در حال تعویض آسفالت آن هستیم، همچنین آسفالت مسیر رفت و برگشت بلوار جوان نیز در حال جمع آوری است و مجددا آسفالت خواهد شد.
 
معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد عنوان کرد: با توجه به پروژه احداث سه بلوار که از سال گذشته شروع شده است، تا اوایل خردادماه بلوار یزدباف به میدان حج، بلوار علامه جعفری به جاده دربید و میدان شهید قندی به بلوار سردار سامعی به بهره برداری خواهد رسید.
 
سلمانی افزود: بلوار یزدباف ۸۰۰ متر با عرض ۲۶ متر، بلوار علامه جعفری یک و نیم کیلومتر با عرض ۳۰ متر و بلوار شهید قندی به طول یک کیلومتر با عرض ۳۰ متر است که با پایان یافتن احداث و بهره‌برداری از این بلوارها، کار تعویض آسفالت خیابان‌های اصلی شهر به صورت جدی آغاز خواهد شد.
 
وی گفت: از اوایل خردادماه آسفالت خیابان‌های اصلی که پایش شدند در دستور کار قرار می‌گیرد و بلوار دانشگاه در منطقه ۳، بلوار مدرس و بلوارد دهه فجر در منطقه ۲، خیابان سید کاظم یزدی، خیابان امام جعفر صادق در منطقه یک از جمله معابری هستند که طی سه ماه آسفالت آنها تعویض خواهد شد.
 
معاون امور زیربنایی شهرداری یزد مهم‌ترین مشکل آسفالت معابر را افزایش قیمت چند برابری قیر دانست و افزود: متاسفانه قیمت قیر در یک سال گذشته ۷ برابر افزایش داشته که تاثیر زیادی در هزینه بر شدن آسفالت معابر دارد علاوه بر آن فروش قیر فقط به صورت نقدی انجام می‌گیرد که کار را سخت کرده است.
 
سلمانی با بیان اینکه با برنامه‌ریزی انجام شده اکثر معابر اصلی یزد آسفالت می‌شوند، گفت: امسال تقریبا بیش از ۶۰ میلیارد تومان اعتبار جهت آسفالت معابر یزد در نظر گرفته شده است و تا قبل از شروع فصل سرد سال تا جایی که امکان دارد آسفالت کوچه و خیابان‌های یزد انجام می‌گیرد.
 
انتهای پیام/
 

 


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1724228.html