printlogo


کد خبر: 1724430تاریخ: 1400/01/25 10:43
هراس رژیم صهیونیستی از دسترسی ایران به دانش هسته ای
کارشناس مسائل سیاسی تأکید کرد؛
هراس رژیم صهیونیستی از دسترسی ایران به دانش هسته ای
احمد قربانی پور گفت: صهیونیست‌‌ها از دسترسی ایران به «علم هسته‌ای» که باعث خودکفایی کشور در زمینه‌های مختلف خواهد شد، هراس دارند و به همین دلیل هم دانشمند ترور می‌کنند و هم خرابکاری در عرصه هسته ای کشورمان انجام می دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد قربانی پور در گفتگو با راه آرمان؛ با بیان اینکه حادثه تاسیسات هسته‌ای نطنز به یکی از اصلی‌ترین محورها و خطوط خبری در کشور و منطقه تبدیل شده است، گفت:  این حادثه همزمان با مذاکرات وین و در حالی که طرفین مذاکره کننده ادعا می‌کردند در حال پیشرفت هستند، روی داد و به صورت مشخص رژیم صهیونیستی مسئولیت این حادثه را مانند همیشه بر عهده گرفت.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: از ابتدای این حادثه ادعا شد که این اقدامی سایبری بوده که برای افراد آگاه و مطلع امری مسخره و غیرقابل باور به شمار می‌رود؛ چرا که تاسیسات برق نطنز از شبکه سراسری جدا و نفوذ به لحاظ سایبری در آن تقریباً محال است.

وی افزود: برخی از صهیونیست‌ها نیز تلاش کردند بر موج لاپوشانی مقامات ایرانی سوار شده و حتی ادعا کنند که ما سال‌ها پیش وقتی این تاسیسات ساخته می‌شود، به داخل آن مواد منفجره انتقال داده ایم و حال این مواد را منفجر کردیم؛ چنین ادعاهایی در سایه سکوت مقامات مسئول ایرانی، صهیونیست‌ها را جری‌تر کرد.

قربانی پور بیان کرد: آنچه که رخ داد، خیانت یک خائن و وطن‌فروش ایرانی بود که بدون شک با دستکاری یک بخش حساس، باعث افزایش بار بر روی شبکه هنگام کار سانتریفیوژها شده است. این موضوعی بود که از همان ابتدا هم برای کسانی که با شیوه ‌های رژیم صهیونیستی و همچنین خرابکاری در حوزه برق آشنا هستند، روشن بود.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه این اقدام بر خلاف باور صهیونیست ‌ها تنها به یک سالن استقرار سانتریفیوژهای نسل یک کشور ضربه وارد کرد و به خود تأسیسات هیچ آسیبی وارد نشده است، ابراز کرد: در هر صورت بسیار زیاد احتمال انجام این کار از سوی رژیم صهیونیستی می رفت.

وی تأکید کرد: این رژیم در حوزه عملیات نظامی که همواره علیه کشورمان بلوفش را می‌زند، بسیار ناتوان است و تنها کاری که از دستش بر می‌آید خرابکاری است که این عادت دیرینه صهیونیست‌ها است؛ دشمن در پشت نقاب تعهد خیلی ساده جذب شده و به سرعت رشد می‌کند و در نهایت هم خوش خدمتی به اربابان خودش را انجام خواهد داد. این شیوه در طول یک دهه گذشته بارها توسط رژیم صهیونیستی آزموده شده است.

قربانی پور در خصوص دلایل این اقدام رژیم صهیونیستی ابراز کرد: در داخل فلسطین اشغالی فشار بر نتانیاهو به دلیل تداوم رفتار بیمارگونه‌اش علیه ایران ادامه دارد و تقریبا همه او را متهم می‌کنند که خشم ایرانی‌ها با تداوم این کارها بر سر ما نازل خواهد شد و آنگاه هیچ‌ طرفی در دنیا با ما همراهی و همکاری نخواهد کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: به صورت مشخص، صهیونیست‌‌ها نه از دسترسی ایران به «بمب هسته‌ای»، که از دسترسی ایران به «علم هسته‌ای» که باعث خودکفایی کشور در زمینه‌های مختلف خواهد شد، هراس داشته و دارند و به همین دلیل هم دانشمند ترور می‌کنند و هم خرابکاری کرده و می‌کنند.

وی تصریح کرد: بدون شک دولت آمریکا از این خرابکاری مانند سایر اقدامات رژیم صهیونیستی باخبر بود و در کاخ سفید گروه حاکم در فکر این بودند که با این خرابکاری قدرت چانه‌زنی ایران کاهش پیدا کند، که مشخص شد نشده است.

قربانی پور با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی بزرگترین دشمن جمهوری اسلامی ایران است، خاطر نشان کرد:  حادثه در نطنز نشان داد که ایران نباید تاسیسات خود را در دسترس نگه دارد و باید آن‌ها را بیش از پیش ایمن کند.

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1724430.html