printlogo


کد خبر: 1724600تاریخ: 1400/01/25 12:49
کردستان باثبات ترین استان در عرضه مرغ به بازار است/ کنترل و نظارت بر جلوگیری از خروج مرغ از استان تشدید می شود
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان:
کردستان باثبات ترین استان در عرضه مرغ به بازار است/ کنترل و نظارت بر جلوگیری از خروج مرغ از استان تشدید می شود
فرید سپری با بیان اینکه کردستان باثبات ترین استان در عرضه مرغ به بازار است، از دلایل وجود ثبات عرضه مرغ در کردستان را جلوگیری از خروج آن از استان و افزایش تولید عنوان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرید سپری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان در گفت و گو با خبرنگار کُردتودی، با اشاره به ثبات فعلی عرضه مرغ در بازار عنوان کرد: با افزایش قیمتی که دولت در بحث مرغ اعمال کرد اکنون ثبات نسبی در بازار وجود دارد.

وی افزود: البته خوشبختانه این ثبات در کردستان بیشتر از دیگر استانهای کشور است و متاسفانه در برخی استانها مردم هنوز با کمبود مرغ دست و پنجه نرم می کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان از دلایل وجود ثبات عرضه مرغ در کردستان را جلوگیری از خروج آن از استان و افزایش تولید عنوان کرد و افزود: ما اولویت خود را به تامین مایحتاج استان اختصاص داده ایم و اگر هم قرار باشد مرغ از استان خارج شود باید مازاد بر نیاز مردم باشد و به صورت لاشه و از کشتارگاه خارج شود.

وی تأکید کرد: کمبود مرغ در برخی استانهای کشور و تولید مناسب آن در استان کردستان پای یک سری دلال را به کردستان کشانده است و با دادن قیمت های بالا در صدد وسوسه کردن مرغداران هستند.

سپری افزود: ما با تمام توان از خروج مرغ از استان جلوگیری می کنیم اما این موضوع به تنهایی از توان ما خارج است و باید دستگاههای نظارتی و انتظامی نیز به ما کمک کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی عنوان کرد: البته گزارشهایی هم به دست ما رسیده است که پس از تشدید کنترل ها، عده ای سودجو با خودروهای عمومی و ناشناس از استان مرغ خارج می کنند که قطعا با آنها برخورد شدید خواهد شد.

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1724600.html