printlogo


کد خبر: 1724920تاریخ: 1400/01/26 14:15
نتایج اولیه آزمون علوم پزشکی قطعی نیست/ اعلام نتایج نهایی پس از تعیین تکلیف امتیاز خدمت در ایام کرونا
معاون توسعه مدیریت دانشگاه شهید صدوقی یزد:
نتایج اولیه آزمون علوم پزشکی قطعی نیست/ اعلام نتایج نهایی پس از تعیین تکلیف امتیاز خدمت در ایام کرونا
وفائی نسب گفت: با تعیین تکلیف شدن امتیاز مربوط به دوران کرونا، نتیجه نهایی آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد رضا وفائی نسب در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص وضعیت استخدامی نیروهای شرکتی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: 24 بهمن ماه سال گذشته آزمون استخدامی سراسری جهت استخدام در دانشگاه‌های علوم پزشکی در کشور برگزار شد که علاوه بر نیروهای شرکتی، غیر رسمی و ...، افراد از بیرون از مجموعه دانشگاه نیز می‌توانستند در آن ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: بیش از پنج هزار نفر در استان یزد در این آزمون شرکت داشتند و سهمیه تعیین شده در استان یزد برای جذب و استخدام نیرو، بیش از 900 نفر بود که البته امتیازی نیز برای داوطلبان و نیروهایی که در ایام کرونا در این بخش فعالیت داشتند در نظر گرفته شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه شهید صدوقی یزد با بیان اینکه نتایج اولیه آزمون استخدامی از سوی سازمان سنجش به شرکت کنندگان اعلام شده است، عنوان کرد: نتایج اولیه این آزمون براساس خوداظهاری که در ابتدا شرکت کنندگان داشتند، اعلام شده است و پس از اعلام این نتایج، دانشگاه علوم پزشکی برای دریافت مدارک و مستندات متقاضیان برای ارسال به سازمان سنجش اقدام کرده است.

وفائی نسب ادامه داد: دستورالعمل ابتدایی برای دریافت امتیاز کرونا برای نیروهای کادر بهداشت، درمان و اداری که در این آزمون شرکت می‌کردند این بود که براساس خوداظهاری که انجام شده نیروهایی که در دوران شیوع بیماری کرونا مشغول خدمت بوده‌اند به ازای هر ماه همکاری در این دوران ۲ درصد امتیاز برای آن‌ها در نظر گرفته شود اما با توجه به شفاف نبودن دستورالعمل، امتیاز فعالیت در زمان کرونا هنوز تعیین تکلیف نشده است.

وی افزود: مقررشد دستورالعمل امتیاز دهی به نیروها در ایام کرونا، در کمیسیون و با حضور نماینده سازمان مدیریت، نماینده دانشگاه و ... بررسی شود و این دستورالعمل شفاف گردد و برای نمونه نیروهایی که مستقیما در بخش کرونا فعالیت نداشتند و با بیماران کرونایی سرو کار نداشتند این امتیاز به آنها تعلق نخواهد گرفت.

وی گفت: با تعیین تکلیف شدن و شفاف شدن امتیاز مربوط به دوران کرونا و ارائه مستندات نیروها در این زمینه و ارسال آن به سازمان سنجش، نتیجه نهایی آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی در کشور از سوی این سازمان اعلام خواهد شد که پیش از این اردیبهشت ماه زمان نتایج نهایی این آزمون تعیین شده بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه شهید صدوقی یزد عنوان کرد: نیروهای شرکتی دانشگاه علوم پزشکی استان یزد دو دسته هستند یک دسته نیروهای خدماتی، نگهبان و ... هستند که طبق قانون هیچ پست سازمانی در دستگاه‌ها ندارند و امکان استخدام برای آنها وجود ندارد و دسته دیگر نیروهای شرکتی در رده کارشناسی هستند که در کسوت پرستاری، بهداشت، منشی و ... در حال فعالیت هستند.

وفائی نسب با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی یزد تقریبا یک هزار و 400 نیروی شرکتی در رده کارشناسی دارد، گفت: از آنجا که آزمون استخدامی سراسری بوده و از طرف سازمان سنجش برگزار می‌شده تعداد نیروهای شرکتی دانشگاه که داوطلب این آزمون بودند برای ما مشخص نیست و نتایج از سوی این سازمان اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: نیروهای شرکتی که در اعلام نتایج نهایی این آزمون پذیرفته نشوند همچنان به عنوان نیروی شرکتی به فعالیت خود در دانشگاه علوم پزشکی ادامه خواهند داد، ممکن است برخی از نیروهای شرکتی نمره لازم در نتایج اولیه آزمون را کسب نکرده باشند اما با امتیاز ویژه‌ای که براساس فعالیت در ایام کرونا کسب کرده‌اند و مستندات آن ارائه و بررسی شده است در نتایج نهایی این آزمون پذیرفته شده و به عنوان نیروی رسمی به فعالیت خود ادامه دهند.

انتهای پیام/

 


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1724920.html