printlogo


کد خبر: 1725182تاریخ: 1400/01/28 08:32
وقتی رمزارزهای جذاب اعتمادساز می شوند/ کوچ سرمایه به بازار ارزهای دیجیتال
ریسک سرمایه گذاری نوین؛
وقتی رمزارزهای جذاب اعتمادساز می شوند/ کوچ سرمایه به بازار ارزهای دیجیتال
بیت کوین یکی از مهم ترین و مشهورترین ارزهای دیجیتال است که در سال های اخیر و به ویژه چندماه گذشته بسیار مورد توجه قرار گرفته است، در کنار آن ارزهای متنوع دیگری هم وجود دارند و سبب شده بسیاری از مردم سرمایه های خود را در این زمینه مورد استفاده قرار دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، با رونق بازار بورس بسیاری از مردم سرمایه های زیادی را در این راه وارد کردند، برخی از آن ها به دلیل نداشتن تخصصی و تجربه لازم در این راه و آوردن همه دارایی خود در این میدان بسیار متضرر شدند.

استقبال گسترده مردم از بازار بورس و در پی آن ضررهای پی در پی سبب بی اعتمادی به این بازار شد و بسیاری از افراد سرمایه های خود را از بورس خارج کردند تا ضرر بیشتری متحمل نشوند.

در این میان زمزمه های ارز دیجیتال از نیمه دوم سال گذشته بیشتر به گوش رسید و بسیاری از مردم را به سمت سرمایه گذاری در این بازار ترغیب کرد.

ان ها که از بازار بورس ضرر کردند هم به این سمت سوق داده شدند تا بتوانند در پس سود ارزهای دیجیتال ضررهای قبلی خود را جبران کنند.

بیت کوین یکی از مهم ترین و مشهورترین ارزهای دیجیتال است که در سال های اخیر و به ویژه چندماه گذشته بسیار مورد توجه قرار گرفته است، در کنار آن ارزهای دیجیتال متنوع دیگری هم وجود دارند و سبب شده بسیاری از مردم هم سرمایه های خرد خود را در این زمینه مورد استفاده قرار دهند.

اما این بازار تا چه اندازه می تواند قابل اطمینان باشد و آیا امکان سود برای هر فردی با ورود به آن وجود دارد؟

ریسک پذیری و مهارت در بازار ارزهای دیجیتال

به گفته یکی از جوانان که سه سال در این بازار فعالیت می کند، افرادی که به بازار ارزهای دیجیتال وارد می شوند باید قدرت ریسک پذیری بالایی داشته باشند، زیرا ضرر در این بازار بسیار زیاد است و باید همواره آماده بود و قدرت پذیرش ضرر را داشت.

به گفته این جوان، در ابتدای ورود به این بازار به دلیل نداشتن اطلاعات کافی امکان ضرردهی وجود دارد، اما به مرور زمان با دریافت تجربه های بیشتر فرد می تواند در این بازار سود کند، اما نباید همه سرمایه خود را در این حرفه سرمایه گذاری کند، زیرا ممکن است با یک ضرر همه چیز را از دست دهد.

جوان دیگری که به تازگی با سرمایه اندکی وارد بازار ارزهای دیجیتال شده است، اظهار کرد: ارزهای دیجیتال دروازه جدیدی برای معاملات است و برخی از آن ها در بازارهای جهانی کمابیش مورداستفاده قرار می گیرد، این ارزها دنیا را به سمت دهکده جهانی پیش می برد و می تواند سلطه برخی از ارزها مانند دلار را کاهش دهد.

به گفته این فعال، بیت کوین تنها یکی از صدها ارز دیجیتال موجود در بازار است که در سال های اخیر رشد زیادی داشته، اما باید دانست حضور در این بازار نیازمند تجربه و مهارت زیادی است، زیرا بسیاری افراد از نقاط مختلف دنیا در این کار وارد شده اند که مهارت های فوق العاده ای دارند، به همین دلیل فردی که نمی تواند این مهارت ها را بیاموزد لازم است از دیگران در این زمینه راهنمایی بگیرد و یا اینکه اصلا وارد این کار نشود تا ضرردهی هنگفت نداشته باشد.

در هر بازاری امکان ریسک وجود دارد

علیرضا کلاهی ، نایب رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران و فعال بازار سرمایه و حوزه های تک در این زمینه به خبرنگار ما بیان کرد: هیچ گاه و در هیچ بازاری تضمینی وجود ندارد، مردم باید این موضوع را بدانند، تنها سرمایه گذاری بدون ریسک تضمین شده حساب بانکی است و در غیر این صورت در هر بازاری ریسک بالا و پایین وجود دارد.

وی ادامه داد: ارزهای دیجیتال هم کماکان تلاطم زیادی دارند و برای کسی که بی تجربه باشد ورود به این بازار مناسب نیست، زیرا این بازار برای افرادی که تجربه سرمایه گذاری دارند و دارایی های آن ها زیاد است و می خواهند بخشی از آن را در این زمینه سرمایه گذاری کنند مناسب است.

نایب رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران بیان کرد: بر این اساس هیچ تضمینی در این بازارها وجود ندارد و مردم هم حتی در بورس نباید انتظار بازگشت تضمین شده ای داشته باشند.

کلاهی تصریح کرد: در رابطه با بورس هم باید گفت یکی از اشتباهات بزرگ مردم این است که شخصا سرمایه گذاری می کنند و از طریق صندوق های مدیریت شده که کار حرفه ای انجام می دهند و اصولی جلو می روند اقدام نمی کنند.

وی افزود: به همین دلیل خیلی از افراد سهام های حبابی خریدند و بخش عمده ای از دارایی خود را از دست دادند و در صورتی که اگر درست خرید می‌کردند ریزش چندانی را تجربه نمی‌کردند.

فعال بازار سرمایه و حوزه های تک گفت: بازار ارزهای دیجیتال هم تلاطم دارد و امکان ریزش وجود دارد و افراد باید با آگاهی و شناخت در این بازار وارد شوند.
 
رمزارزهای خریداری شده سبب تولید ارز می شود

کلاهی بیان کرد: این تصور که آیا سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها خروج ارز از کشور محسوب می شود باید گفت این گونه نیست، ما در کشور ظرفیت بالایی برای تولید برق داریم به طوری که ظرفیت تولید برق ایران سالانه 500 میلیارد کیلووات ساعت است و فقط 280میلیارد کیلووات ساعت تولید می شود.

وی اظهار کرد: استخراج ارزهای دیجیتال به عنوان تنها مصرف کننده ای است که می تواند در آن واحد خاموش و روشن شود بر عکس دیگر صنایع و خودمان می توانیم تولید کنیم.

نایب رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد: نه تنها با رمزارزهایی که مردم می خرند ارز از کشور خارج نمی شود بلکه تولید ارز هم صورت می گیرد.

کلاهی گفت: در هر صورت، تقاضا برای بازار رمزارزها در کشور وجود دارد، وقتی جامعه و بازار چیزی را می خواهد به هیچ وجه نمی توان مانع آن شد و هر گونه برخورد حذفی آن را به زیر زمین هدایت و شرایط را تشدید می کند.

وی ادامه داد: قوانین ما در زمینه ارزهای دیجیتال کند عمل می کند، بنده مدت هاست معتقدم دنیا وارد عصر تغییرات نمایی شده و با سرعت باور نکردنی جهان در حال تغییر است و دیگر دنیایی نیست که کسی یک سال و یا بیشتر برای تصمیم گیری زمان صرف کند.

وی عنوان کرد: از همان روز اول دولت باید قوانین و چارچوب های مربوطه برای تولید و تردینگ رمز ارزها درست تصویب می کرد زیرا این می تواند یک ابزار بسیار کارآمد برای اقتصاد ایران باشد.

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1725182.html